BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİ MÜFREDAT OKUL MÜDÜRLERİMİZE TANITILDI.

Bakanlığımız "Müfredat Yenileme ve Değişiklik Çalışmaları" nın Okul Müdürlerimize tanıtım toplantısı, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner BAHADIR başkanlığında, Ayvalık Halk Eğitim Merkezinde yapıldı.
YENİ MÜFREDAT OKUL MÜDÜRLERİMİZE TANITILDI.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR´ın başkanlığında, Bakanlığımızın Müfredat Yenileme Çalışmalarının, Okul Müdürlerimize tanıtımını yaptığı toplantıya, Şube Müdürlerimiz  Sayın Mete ERBATUR ve Sayın Gürhan KUŞTUTAN ile birlikte katıldı. 

Bitirmiş olduğumuz 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılının başarı ile tamamlandığını belirten İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR, bir kez daha, bütün okullarımızın Müdür, Müdür Yardımcısı ve tüm personeline, İlçe Müdürlüğümüz adına teşekkür etti. 2017-2018 Eğitim Öğretim yılında da, okullarımız ile birlikte alınacak kararlar ile çözüm odaklı çalışmaya devam edeceğimizi belirten Güner BAHADIR, daha fazla başarı için gösterilen tüm çabalara destek olmaktan başka hedefimizin olmadığının altını çizdi. Yeni öğretim yılında da, önceki dönemleri baz alarak, çalışmalarımızı birlikte ileriye taşıyacağımızın ortak hedefimiz olduğunu hatırlattı.  

Şube Müdürlerimizin, alanları ile ilgili konuşmalarının ardından, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR, Milli Eğitim Bakanımız Sayın İsmet YILMAZ´ın ve Müsteşarımız Sayın Yusuf TEKİN’in selamlarını ileterek,  “Müfredat Yenileme ve Değişiklik Çalışmaları” üzerine, Bakanlığımız tarafından hazırlanmış sunu ile detaylı bilgi verdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR, “Müfredat değişikliği, tüm il ve ilçelerde hızlı bir şekilde yayılmasının ve gerekli bilgilendirmelerin yapılmasının üst düzeyde önemsenen bir konu, bu yüzden, burada sunacağımız bilgileri aynı önemle alıp, okullarımızda yapacağımız sene başı toplantılarımızda, öğretmenlerimizle paylaşmanızı istiyoruz.  Müfredat yenileme çalışmaları ilk etapta, 1. 5. ve 9.sınıflarda uygulanacak olup,  2017 yılı sonunda değerlendirmeleri yapılarak önümüzdeki eğitim-öğretim yılında tüm sınıflarda uygulanması için Bakanlığımız çalışmaları devam edecek.

1.    5. ve 9.sınıflarda yeni müfredat uygulamalarının takipçileri sizler olacaksınız.

İlçemizde de, 5-15 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan seminerlerimiz süresince, müfredat değişikliği konusunda eğitim almış İlçe formatörlerimiz, alan bazında dağılarak, tüm öğretmenlerimize yeni müfredatı detaylarıyla anlatmış olacaklar.” diyerek yeni müfredat programının, genç nesillerimizin, köklerimizden kopmadan, geçmişini bilen, geleceğini hedefleyen çerçevede oluştuğunun önemini vurguladı. Müfredat değişikliğinin gerekçelerini ise “Hayata dair ve hayat için, öğrencilerimize ulusal ve uluslararası belgelerde tanımlanmış yeterlilikleri kazandırmak, milli ve uluslararası düzeylerde varlık gösterebilen donanımlı bireyler yetiştirmek, insanımızın ve insanlığın ortak değerlerini kazandırmak ve benimsetmek” şeklinde açıkladı. Çalışmaların önemini ise  “Müfredat yenileme çalışmaları 80.341 öğretmen, 15.608 Eğitim Yöneticisi ve 50.973 velinin katılımları ile yapılarak vehazırlanan taslak müfredatlar bakanlığın web adresinde 27 gün süreyle askıya çıkarılıp, tartışmaya açılmış, kamu kurumlarının ve STK’ların görüş bildirmeleri istenmiştir. Çalışmalar bu özellikleri ile, daha önce yapılmış olan müfredat değişiklikleri arasında önemli bir ayrıcalık taşımaktadır.” Sözleri ile ifade etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR’ın paylaştığı sunumun ana başlıkları:

·       Müfredatlar Neden Yenilendi? Yenileme Gerekçeleri

·       Yenilenen Müfredatlarda neler yapıldı? Yapılan Çalışmalarda Odaklar

·       Müfredatlar Nasıl Yenilendi? Çalışma Süreci

·       Çalışmalar Sonucunda Hangi Müfredatlar Yenilendi? Çıktılar

·       Derslerden Örneklerle Öne Çıkan Yenilikler Nelerdir? Değişikliklerden Satırbaşları

·       2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılında Süreç Nasıl Devam Edecek? Yapılan Hazırlıklar

·       2018-2019’da Yeni Programlara Geçebilmek için Yapılması Gereken Hazırlıklar..

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Güner BAHADIR, yeni müfredatın Ekim ayı sonuna kadar, bütün veli ve öğrencilerimize de tanıtımının yapılacağını belirtti.

Yeni Eğitim-Öğretim yılımızın ve yenilenen müfredatın,  başta eğitimin en önemli unsuru olan fedakar öğretmenlerimiz ve tüm eğitim camiamız ile İlçemize ve Ülkemize hayırlı uğurlu olmasını dileyen İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner BAHADIR, toplantıya katılan tüm Okul Müdürlerimizin 30 Ağustos Zafer Bayramını ve yaklaşan Kurban Bayramını kutladı.

 

  29-08-201729-08-2017

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.