BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YENİ BİR YILIN HEYECANI, UMUT DOLU BİR GELECEK

Kurum Müdürümüz Güner Bahadır, 17 Eylül Pazartesi günü başlayacak eğitim-öğretim yılı için bir mesaj yayınladı.
YENİ BİR YILIN HEYECANI, UMUT DOLU BİR GELECEK

HER BAŞLANGIÇ BİR YENİLENMEDİR

Doğanın bir dili vardır, yeter ki onu anlayabilelim. Mesela bir ağaç yaprak döker, daha gür yapraklar verebilmek için. Toprak daha çok ürün versin diye dinlendirilir ve bereketiyle bizi tekrar karşılar. Doğanın bir parçası olan insan da kaçınılmaz başlangıçlarla karşı karşıyadır. Haziran ayında tamamladığımız eğitim öğretim yılının ardından 17 Eylül Pazartesi günü daha gür yaprak vereceğimiz, bol ve bereketli ürünler sunacağımız bir döneme daha başlıyoruz. 

Tüm Türkiye´de olduğu gibi, Ayvalık´ta da eğitim çalışanları olarak yeni eğitim öğretim yılına tüm heyecanımızla, sevincimizle ve coşkumuzla hazırız. Öğrencilerimizin aramıza katılmasıyla coşkumuz, heyecanımız ve sevincimiz çoğalacaktır.

Sevgili Öğrenciler,

Ülkemizin yıllardır içinde bulunduğu zor günler, milletimizin birlik ve beraberliğiyle geride kalmıştır. Yarınlarımızın teminatı olan siz çocuklarımızın üretime, gelişmeye olan katkısıyla Atatürk´ün bizlere hedef koyduğu muhasır medeniyetler çizgisinin çok çok üstüne çıkacağımızı tüm dünya artık biliyor. Bizler de içimizdeki gücün ve sizlerdeki ışığın farkındayız. Bu eğitim-öğretim yılında daha öncekinden daha çok çalışarak, okuyarak araştırarak güçlü adımlar atacağınıza inancım sonsuz. Bu süreçte bizler her zaman size destek olmaya devam edeceğiz.

Değerli Veliler,

Bilmenizi isterim ki, en kıymetliniz olarak bizlere ve okullarımıza emanet ettiğiniz çocuklarınız bizim de kıymetlimiz. Sizlerin anne ve baba olarak gösterdiğiniz ilgi ve sevginin üzerine katacağımız bilim ve araştırma duygusuyla çocuklarımıza daha güzel bir gelecek sunmayı hedefliyoruz. Sizlerin anne-baba olarak, bizlerin de eğitimciler olarak aynı yolda yürüdüğümüzü unutmayalım. 

Kıymetli İdareci ve Öğretmen Arkadaşlarım,


Çalışacağız, daha çok çalışacağız, bir öncekinden de çok çalışacağız. Evlatlarımızdan ayrı tutmadğımız öğrencilerimizin geleceği için, ülkemizin mutlu yarınlarına birer imza atmak için aşkla, şevkle, heyecanla çalışmaya devam edeceğiz. İnsanların geçmişinde hafızadan silinen birçok isim olmasına rağmen öğretmen olarak akılda kalan isimlerden olduğumuz için ve hatıralarda güzel işlere imza atan isim olarak kalmak için çalışacağız. 

Her zaman olduğu gibi Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sizlerin yapacağı çalışmaları desteklemeye, yürüdüğünüz başarı yolunda yanınızdaki yoldaşınız olmaya tüm heyecanımız ve gücümüzle hazırız. 

Tüm bu duygu ve düşüncelerle 2018/2019 Eğitim Öğretim yılının tüm camiamıza hayırlı olmasını diliyor, Aramıza bu yıl katılan Anasınıfı ve 1. sınıf öğrencilerimize hoşgeldiniz diyor, Eğitim adına çalışan tüm personelimize başarılı ve kazasız bir yıl temenni ediyorum.

 

Güner BAHADIR

Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.