BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu) 48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması, Bursa bölge sergisi sona erdi.

TÜBİTAK (Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu)  48. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması, Bursa bölge sergisi sona erdi.

27 Mart 2017 Pazartesi günü Bursa Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. M. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde açılan sergide Eskişehir, Bursa, Çanakkale, Bilecik, Yalova, Balıkesir ve Kütahya illerinde ortaöğrenim öğrencilerinin araştırma projeleri, kurulan stantlarda, Bilimsel Kurul’un ve katılımcıların beğenisine sunuldu.

Ayvalık’tan iki okulumuzun, Matematik ve Değerler Eğitimi alanında, iki projesi, Bursa Bölge Finalinde sergilenmeye hak kazandı. Matematik Alanında, AYVALIK ATATÜRK ANADOLU LİSESİ “ÖKLİD’İN GÖRÜNEN YÜZÜ” isimli projesi ile 120 matematik projesi arasından ilk 9 proje arasına girerek bölge finalinde sergilendi.  Projenin danışman öğretmeni Ebru ESEN, hazırlayan öğrencilerimiz Yağız Fahrettin GÖLGE, Deniz TUNÇEL ve İzzetşen ARIKAN.

Sergiye katılmaya hak kazanan bir diğer projemiz Değerler Eğitimi alanında, CUNDA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NİN “BARIŞ MANÇO ŞARKILARININ DEĞERLER EĞİTİMİ AÇISINDAN İNCELENMESİ” isimli projesi, 192 Değerler Eğitimi Projesi içinden, ilk beş proje arasına girerek Bölge Finaline katılmaya hak kazandı. Projenin danışman öğretmeni Güner Kars TÜRKDOĞAN ve hazırlayan öğrencimiz Eda Büşra AKSOY.

2017 yılında online ön değerlendirmeye, Türkiye genelinde 12 alanda, 12 bölgeden 13 bin 946, Bursa Bölgesi’nden ise bin 226 proje başvurusu yapıldı. Oluşturulan jüri üyeleri tarafından projeler titizlikle değerlendirildi. Bursa Bölge sergisine davet edilen en iyi 100 proje Bursa Uludağ Üniversitesi Prof. Dr. M. Mete Cengiz Kültür Merkezi’nde sergilenmesi sonucunda dereceye giren birinci, ikinci ve üçüncü projeler değerlendirildi. Birincilik ödülüne layık görülerek Türkiye Finaline kalan 19 projeden 2’si Balıkesir’e ait. Balıkesir’i "Türkiye Finali"nde temsil edecek olan bu iki eser, “Psikoloji” alanında Karesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi ile “Sosyoloji” alanında Karesi Sırrı Yırcalı Anadolu Lisesi oldu.   

Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, Bursa Bölge Sergisinde sergilenmeye hak kazanan AYVALIK ATATÜRK ANADOLU LİSESİ ile CUNDA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ’NİN projelerinde emeği geçen öğretmenlerimiz Güner Kars TÜRKDOĞAN ile Ebru ESEN’İ ve öğrencilerimiz   Eda Büşra AKSOY ile Yağız Fahrettin GÖLGE, Deniz TUNÇEL ve İzzettin ARIKAN’ı tebrik ediyor; Türkiye Finalinde Balıkesir’i temsil edecek okullara başarılar diliyoruz.

04-04-201704-04-201704-04-201704-04-2017

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.