BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

STEM "TEMEL SEVİYE EĞİTİMİ" CUNDA UYGULAMA OTELİNDE BAŞLADI.

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilgi İşlem ve Yenilik Teknolojileri Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen STEM Eğitimi, Balıkesir Üniversitesi Öğretim Üyelerinin Temel Seviye Eğitimleri ile başladı.
STEM "TEMEL SEVİYE EĞİTİMİ" CUNDA UYGULAMA OTELİNDE BAŞLADI.

BALIKESİR VALİLİĞİ´nin başlatmış olduğu BENGİ Projesi kapsamında, Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü BİLGİ İŞLEM VE YENİLİK TEKNOLOJİLERİ ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ tarafından yürütülerek, BALIKESİR ÜNİVERSİTESI NECATİBEY EĞİTİM FAKÜLTESİ Öğretim Üyeleri ile işbirliği içinde gerçekleştirilen STEM EĞİTİMİ Ayvalık Cunda Uygulama Otelinde başladı.          

 Balıkesir´in 20 ilçesinden 120  öğretmenin katıldığı ve 25-26 Mart ve 1 Nisan 2017 tarihlerinde  devam edecek olan STEM Eğitiminin açılış töreninde,  Balıkesir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüseyin AŞIK, Bilgi İşlem ve Yenilik Teknolojileri Şube Müdürü Yusuf YALÇIN, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner BAHADIR ile Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Sadettin SAGİT  hazır bulundu.                   

Fen Bilimleri, matematik, fizik, kimya, biyoloji, bilişim teknolojileri, teknoloji tasarım ve sınıf öğretmenlerinin STEM Temel Seviye Eğitimine , Balıkesir Üniversitesi  Necatibey Eğitim Fakültesi Öğretim Üyelerinden, Prof. Dr. Canan NAKİBOĞLU, Prof. Dr. Hülya GÜR, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Emin KORKUSUZ, Araştırma Görevlisi Mevhibe Kobak DEMİR de görevli olarak katıldı.        

STEM; Science(Fen), Tecnologi (Teknoloji), Engineering (Mühendislik), Mathematics (Matematik) disiplinlerinin, birlikte ve gerçek dünya ile ilişki kurarak, yani yaşantı yoluyla öğrencilerin öğrenmesini sağlayan disiplinler arası bütünleşik bir öğrenme yaklaşımı olarak tanımlanıyor. Teorik bilginin uygulamaya  ve yenilikçi buluşlara dönüştürülmesini amaçlayan, öğrencilerin fen bilimleri, teknoloji ve matematik derslerinde öğrendikleri bilgileri bir bütünün parçaları olarak görmelerini sağlayan, dünyada birçok ülkenin öğretim programlarına dahil ettiği bir eğitim yaklaşımı olma özelliği taşıyor..

28-03-201728-03-201728-03-201728-03-201728-03-201728-03-201728-03-2017

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.