BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

SOKAKTAN SAHAYA PROJESİ

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün desteğiyle, Müge Kubilay ve Arzu ATAM hanımefendilerin organizasyonluğunda ve Yeni Mahalle Spor Kulübünün ortak olduğu " SOKAKTAN SAHAYA " Yeşilay Derneğinden geçmiş olan projenin açılışı yapılmıştır. 
SOKAKTAN SAHAYA PROJESİ

12-01-2016 12-01-2016

15-01-2016 15-01-2016

 

Törende konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen bu mahalledeki çocukların farklı yerlerden geldikleri için aralarında uyum sorunlarının yaşandığını ve bu sorunları giderecek bir projenin burayı harekete geçireceğini düşünerek bu çalışmanın Yeni Mahalle´de hayata geçirdiklerinin bildirdi.

Konuşmaların ardından bu projenin hayata geçirilmesine katkı sağlayanlara isimlerinin yazılı olduğu birer tane Yeni Mahallespor Kulübü forması hediye edildi.

Ayvalık Belediyesi, Türkiye Yeşilay Cemiyeti, Yeni Mahalle Spor Kulübü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ayvalık Yelken İhtisas Kulübü tarafından yürütülecek olan proje kapsamında, gençlerin sigara, alkol ve uyuşturucu gibi bağımlılıklardan uzak tutulmasıyla beraber gençleri sportif etkinlikler başta olmak üzere sanatsal etkinlikler ve sosyal hayata yönlendirmeyi hedeflendiği bildirildi.

Yaklaşık 150 civarında ögencimizi kapsayan projenin özellikle Ali Çetinkaya İlk ve Ortaokulu öğrencilerine çok ciddi katkılarsağlıyacağı inancıyla,projenin mimari olan Arzu Atam ve Müge Kubilay hanımefendilere teşekkür ederiz.

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.