BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

REHBER ÖĞRETMENLER TOPLANTISI

Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yürüttüğümüz "Hep Birlikte Hedefe" adlı projeyle ilgili çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.
REHBER ÖĞRETMENLER TOPLANTISI

Ayvalık´ın akademik anlamdaki başarısını arttırma konusundaki çalışmalarımız devam ediyor. Öğrenci ve velilere doğru yönlendirme yaparak onların başarısını daha yukarıya taşıyacağına inandığımız ilçemizde görev yapan rehber öğretmenlerle Ayvalık İlçe Milli Eğitim Toplantı Salonunda toplantı yapıldı. Toplantı Erkan Bilen´in açılış konuşmasıyla başladı. Şube Müdürü Ali Haydar Güler´in de katıldığı toplantıda Erkan Bilen: "Çağdaş eğitim yöntemlerinin okullarda uygulanmasında rehber öğretmenlere önemli görevler düşüyor. Ayvalık da bu konuda çok şanslı diye düşünüyorum. Gerekse yaklaşımlarınız gerekse ortaya koyduğunuz çalışmalar hayranlık uyandırıyor. Bu bilgi ve tecrübenizi sahaya yansıttığınız sürece başarı ve istikrar devam edecektir. Ayvalık´ta fiziki çalışmaları neredeyse tamamladık. Bunlarla beraber, spor salonları, yurtlar, yeni okullar gibi yatırımlarımız var. Bundan sonraki süreçte okullardaki faaliyetlerin rehberlik alanında yapılması önem arz ediyor. Sizler okullarınızda tespit ettiğiniz sorunları özgün projelerle desteklediğiniz sürece örnek olmaya devam edeceksiniz. " ifadelerini kullandı.

Okullarda hazırlanacak Eylem Planlarına katkı sunulmasının önemine değinen Erkan Bilen, özellikle velileri doğru bilgilendirmenin önemine değindi. Toplantıya Tercih dönemlerinde doğru yönlendirmelerle eğitimde akademik başarı anlamında büyük adımlar atılacağı vurgulandı. Bu kapsamda İlçe geneli tüm okullarda veli ve öğrenci bilgilendirme çalışmalarının yapılmasına karar verildi. Okul tanıtımlarından veli bilgilendirme toplantılarına kadar rehberlik alanında birçok kararın alındığı toplantıya rehber öğretmenler de özgün fikirleriyle katkı sağladı.

09-02-201609-02-201609-02-201609-02-201609-02-2016

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.