"EĞİTİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ" SAHA ZİYARETLERİ TAMAMLANDI
Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından düzenlenen ve 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında 4.sü düzenlenen "Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri" kapsamında yapılan başvurular sonucu saha ziyaretine kalan kurumlarımızın saha ziyaretleri tamamlandı.!["EĞİTİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ" SAHA ZİYARETLERİ TAMAMLANDI](/meb_iys_dosyalar/2016_06/k_20145051_img20160618wa0000.jpg)
Saha ziyaretlerine kalma başarısı gösteren "Ahiler İş Başında" adlı projesiyle Ayvalık Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve "Turizmin Yükselen Sesi" adlı Projesiyle Cunda M.T.A.L. bakanlık değerlendiricileri tarafından denetimden geçti.
Türkiye´den yaklaşık 3000 Projenin yarıştığı ve 300´ünün saha ziyaretine kaldığı Yenilikçilik Ödüllerinin bölge finalleri Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Çanakkale ve Balıkesir illerini kapsayan başvurular arasından seçildi. Batı Marmara Bölgesinden saha ziyaretlerine kalma başarısı gösteren 20 projenin 7´si Balıkesir´den çıkarken, bunlardan ikisi Ayvalık´taki kurumlar oldu. Yapılan değerlendirme sonucu bölge birincisi seçilen projeler Türkiye finalinde yarışacak. Kurumlarımıza başarılar diliyoruz.