BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"ÇOCUKLAR GÜLSÜN " PROJESİ İLE DEVLET HASTANESİNDE TEDAVİ GÖREN ÇOCUKLAR, EL YAPIMI OYUNCAKLAR İLE SEVİNDİ..

Ayvalık Halk Eğitim Merkezi tarafından başlatılarak, Ayvalık Kaymakamlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi tarafından yürütülen "Çocuklar Gülsün" Projesi kapsamında,  Halk Eğitim Merkezi bünyesindeki kurslarda üretilen oyuncaklar, Devlet Hastanesinde tedavi gören çocuklara dağıtıldı.
"ÇOCUKLAR GÜLSÜN " PROJESİ İLE DEVLET HASTANESİNDE TEDAVİ GÖREN ÇOCUKLAR, EL YAPIMI OYUNCAKLAR İLE SEVİNDİ..

Balıkesir Valiliğince yürütülen, BENGİ Projesi kapsamında, Ayvalık Kaymakamlığı, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve  Halk Eğitim Merkezi tarafından yürütülen ”ÇOCUKLAR GÜLSÜN” Projesi ile üretilen oyuncaklar, Ayvalık Devlet Hastanesinde  yatmakta olan  çocuklarımıza dağıtıldı. 

Ayvalık Halk Eğitimi Merkezi bünyesinde yürütülen kurslarda, öğretmenlerin rehberliğinde, kursiyerler tarafından  el ürünü olarak üretilen oyuncaklar, Ayvalık Devlet Hastanesi’nde,  Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı’nın öncülüğünde çocuklara dağıtıldı.Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı´ya, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner Bahadır, Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Sercan Ünlü, Hastane Başhekimi Uzman Dr. Evren Akgöl, Hastane Müdürü Yunus Kıyak, Müdür Yardımcısı Özgür Gürsoy, Başhemşire Şükran Ocak, Halk Eğitim Merkezi Müdür YardımcılarıYasemin Babalık, Ayşe Özüncü ve Nurcan Özdemir eşlik etti. 

Devlet Hastanesinin çocuk servis’nde yatan çocuk hastaların yanı sıra çocuk polikliniğinde tedavi gören  hastalar da ziyaret edildi. 

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı; “Hastanede yatan çocuklarımızın kendilerini tedavi eden doktor ve hemşirelere yönelik bakış açılarını daha da olumlu hale getirebilmek adına bez bebekler, çim adamlar, arabalar gibi çeşitli  oyuncaklar dağıtıldı.  Bu çalışmamız sadece bu günlük değil, önümüzdeki günlerde de belirli periyotlarla sürdürülecektir” dedi. 
Kaymakam  Namık Kemal Nazlı,  İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner Bahadır  ile beraber hasta çocuklara  oyuncak dağıtımının ardından hastanedeki hastalarla da bir süre sohbet etti.
"Çocuklar Gülsün" Projesi  dahilinde,  Halk Eğitimi Merkezi bünyesindeki kurslarda, önümüzdeki günlerde  de dezavantajlı sayılabilecek mahallelerde yaşayan  çocuklar ve kimsesiz çocuklar de için oyuncaklar üretilecek.

Hastane ziyaretinin ardından, Ayvalık Kaymakamı  Namık Kemal NAZLI, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner BAHARDIR ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Sercan ÜNLÜ, Ayvalık Halk Eğitim Merkezi’nin Altınova bölgesinde yürütülen el sanatları, giyim, taş işlemeciliği, kabak süsleme sanatı ve engellilere yönelik kursları ziyaret etti.

17-03-201717-03-201717-03-201717-03-2017

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.