BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Orta öğretime Geçiş modelinde Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtma ve Yönlendirme Faaliyetleri Toplantısı Yapıldı

 “Orta öğretime Geçiş modelinde Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtma ve Yönlendirme Faaliyetleri”  toplantısı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Tümen başkanlığında Cunda Uygulama Oteli Toplantı Salonunda gerçekleşti. 
Orta öğretime Geçiş modelinde Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtma ve Yönlendirme Faaliyetleri Toplantısı Yapıldı

       14 Mart 2018 tarihinde, saat 16.00’da Cunda Uygulama Oteli Toplantı Salonunda “Orta öğretime Geçiş modelinde Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtma ve Yönlendirme Faaliyetleri” başlıklı toplantı İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Tümen başkanlığında gerçekleşti. Meslek lisesi okul müdürleri, ortaokul rehber öğretmenleri ile mesleki eğitimle ilgili sektör, oda ve birlik temsilcilerinin katıldığı toplantı; söz konusu faaliyetlerin düzenlenmesi ve gerekli önlemlerin alınmasını görüşmek üzere planlandı.

 

        Toplantı neticesinde, Milli Eğitim bakanlığımızın yeni yerleştirme sisteminde öğrencilerimizin istekleri doğrultusunda çevrelerindeki okulları tercih edeceği dikkate alınarak mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarının daha fazla tercih edilebilir olması için 2018 yılının Mart, Nisan ve Mayıs ayları içerisinde Bakanlığımız çalışma takvimine göre faaliyetlerin düzenlenmesinin uygun olacağı yönünde karar verildi.

        15-03-201815-03-201815-03-2018

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.