BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖRNEK BİR HAYIRSEVERLİK: ÇAKMAK İLK VE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ BİLGİSAYARLARINA KAVUŞTULAR

Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner Bahadır, BENGİ Projesi kapsamında Çakmak Köyü İlk ve Ortaokulu’nda bir hayırsever tarafından sağlanan 12 bilgisayarın dağıtımını gerçekleştirdiler.
ÖRNEK BİR HAYIRSEVERLİK: ÇAKMAK İLK VE ORTAOKUL ÖĞRENCİLERİ BİLGİSAYARLARINA KAVUŞTULAR

     Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner Bahadır, Çakmak Köyü İlk ve Ortaokulu’nda bir hayırsever tarafından sağlanan 12 bilgisayarın dağıtımını gerçekleştirdiler.

     İlçemizde, eğitimle ilgili çeşitli projelere destek vermiş olan emekli uçak mühendisi ve bir elektrik şirketi çalışanı Müge Kubilay, bu defa da eğitime desteğini çalıştığı şirket aracılığıyla sürdürdü. Hayırsever Müge Kubilay, 12 adet dizüstü bilgisayarın Çakmak İlk ve Ortaokuluna hibe edilmesini sağladı.

     Bilgisayarların dağıtım törenine İlçemiz Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner Bahadır, Halk Eğitim Müdürümüz Serkan İnce ve İlçemiz Halk Eğitim Merkezi Bilişim öğretmeni Sercan Ünlü ile Çakmak İlk ve Ortaokulu idarecileri ve öğretmenleri katıldı.

     Bilgisayarların dağıtımı esnasında duygulu anlar yaşandı. Sevinçleri gözlerinden okunan çocuklarla yakından ilgilenen Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner Bahadır, öğrencilerimizin mutluluklarını paylaştılar. Bilgisayarlarına kavuşan çocuklara hitap ederek; bilgisayarı bir oyun aracı olarak algılamanın sakınca ve tehlikelerine değinen İlçemiz Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, bilgisayarı bilgilenme ve bilgiye ulaşma yollarını kavrama konusunda layıkıyla kullanmanın önemini vurguladı.

     Dağıtım sonrasında Kaymakam Gökhan Görgülüarslan, hayırsever Müge Kubilay’a bir plaket sunarak ilçemiz adına kendisine teşekkür etti.

     İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner Bahadır ise Müge Kubilay’a çiçek takdim ederken, bilhassa eğitim-öğretim alanında hayırseverlerin desteğinin son derece önemli ve her bakımdan takdire şayan bir husus olduğunu dile getirdi. Bu hayırlı girişiminden ötürü öğrencilerimiz adına kendisine minnetlerini ifade eden Müdürümüz Güner Bahadır, ilçemiz ve eğitim camiamız namına şükranlarını dile getirdi. Bu hayırlı proje vesilesiyle göreve henüz başlamışken ilk fırsatta okul ziyaretleri gerçekleştiren ve akabinde bu törene teşrif eden İlçemiz Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan’a ilçemizdeki eğitim faaliyetlerine verdikleri destek dolayısıyla teşekkür etti. Müdürümüz Güner Bahadır, “Öğretmenlerimiz ve idarecilerimizin fedakâr ve gayretli çalışmaları ile Kaymakamlığımızın da desteğiyle Ayvalık, eğitim konusunda inşallah istenen en üst noktaya gelecektir” dedi.

     Tören sonrasında okullarımızdaki eğitim-öğretimle ilgili bilgi alan Kaymakam Gökhan Görgülüarslan, öğretmenlerimizle sıcak bir sohbet havasında geçen kısa bir toplantıda bir araya geldi. Öğretmenlerimizin, toplumun en önemli ve kıymetli unsurları olduğunun altını çizen İlçemiz Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, bizzat öğretmenlerimizin de bu değerin farkında olmalarını istedi. Okulun ihtiyaçları konusunda da bir süre sohbet eden Kaymakam Gökhan Görgülüarslan, kendisinin de ilkokulu bir köy okulunda tamamladığını; Çakmak İlk ve Ortaokulu gibi okulların ihtiyaçlarına yabancı olmadığını belirterek konuyla ilgili notlar aldı. Bu vesile ile Çakmak İlk ve Ortaokulunun eğitim-öğretim konusundaki başarı grafiğinden haberdar olduğunu belirten Kaymakam Gökhan Görgülüarslan, öğretmen ve idarecilerimizi tebrik etti.

 

     Okulumuzun bilgisayarlarına kavuşmasıyla birlikte, İlçemiz Halk Eğitim Merkezi Bilişim öğretmeni Sercan Ünlü danışmanlığında temel programlama ve bilgisayar kursları verilerek, okulun “e-twining” projelerine de donanım desteği sağlanmış olacaktır. Bu çalışma ise, Ayvalık Halk Eğitim Merkezi ve Çakmak İlkokulu işbirliği ile BENGİ projesi kapsamında yürütülmektedir.

29-09-201729-09-201729-09-201729-09-201729-09-201729-09-201729-09-201729-09-201729-09-201729-09-201729-09-201729-09-201729-09-201729-09-201729-09-201729-09-201729-09-201729-09-2017

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.