BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ONBEŞ EYLÜL ORTAOKULUNDAN ÖRNEK PROJE

Kişiler arası anlaşmazlıkların yapıcı/barışçıl olarak çözümünde “Anlaşmazlık Çözümü ve Akran Arabuluculuk” programı doğrultusunda Arabulucu-Uzlaştırıcı öğrenciler ile okul binasının, sınıfların, bahçe düzenin sağlanması, okulun iyileştirilmesi için projeler geliştirilmesi amacıyla ODAK (Okul Donatım Araç-Gereç Koruma) Ekipleri oluşturuldu.
ONBEŞ EYLÜL ORTAOKULUNDAN ÖRNEK PROJE

Okul Öğrenci Meclis Başkanlığı bünyesinde kurulan Arabulucu-Uzlaştırıcı öğrenciler ve  ODAK Ekipleri okuldaki görevlerine başladılar. Kendisi de Rehber Öğretmen olan Okul Müdürü Soner SUYOLCU, "Arabulucu-Uzlaştırıcı Öğrenciler, öğrenciler arasında yaşanması olası bir problem ya da anlaşmazlık durumunda gerekli müdahaleyi yaparak arabuluculuk ve uzlaştırma görevi yürüteceklerdir. Stresle Baş Etme, Öfke Yönetimi, İletişim, Çatışma Çözme-Karar Verme ve Ergenlik Dönemi konularında eğitimden geçecek öğrencilerimiz 2. Dönem başında görevlerine başlayacaklardır. ODAK Ekipleri okulumuzun yönetsel destek süreçlerinde görev alıp okulun taşınmazlarının, araç-gereçlerinin, bina ve eklentilerinin korunmasında görevlerini yürüteceklerdir. Arabulucu-Uzlaştırıcılık ve ODAK Ekip üyeliği sürdürülebilir bir görev olup her öğrencimizin bu görevi yürütebilme fırsatı olacaktır." ifadelerini kullandı.

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.