BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okullara Bisiklet Dağıtımı Gerçekleştirildi

Sağlık Bakanlığı tarafından okullara dağıtılmak üzere sağlıklı yaşamı teşvik etmek amacıyla okullara gönderilen bisiklet dağıtımı gerçekleşti.
Okullara Bisiklet Dağıtımı Gerçekleştirildi

Sağlık Bakanlığı tarafından çocuk ve gençlere fiziksel aktivite alışkanlığı kazandırılarak sağlıklarının korunması, gelecekte sağlık sistemimiz üzerinde oluşabilecek potansiyel yükün azaltılması için toplumda bisiklet kullanımının teşvik edilmesi “Fiziksel aktiviteyi  teşvik projesi 2015-2018” kapsamında Ayvalık’ta okullara bisiklet dağıtımı yapıldı.

           Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal NAZLI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN ve Okul Müdürlerinin katıldığı dağıtım töreninde 17 İlkokul ve 8 Liseye bisikletleri Kaymakam Namık Kemal NAZLI ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN tarafından takdim edildi.

 

          Bu dağıtımla birlikte okullarda öğrencilerin bisiklet kullanarak fiziksel aktivitelerini arttırarak sağlıklarını korumalarının temelleri atılmış oldu. Okul bahçelerinde yapılmaya başlayan bisiklet parkları da bu projeye olan ilginin ne kadar büyük olduğunu göstermekte.  

08-06-201608-06-2016

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.