BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OKUL SÜTÜ DAĞITIMI

Milli Eğitim Bakanlığı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sağlık Bakanlıkları tarafından ortaklaşa hazırlanan ve 2011 yılında uygulamaya konulan "Okul Sütü Programı", 2014-2015 eğitim öğretim yılının ikinci yarısında yurt genelinde olduğu gibi ilçemizde de tekrar uygulanmaya başlanıldı.
OKUL SÜTÜ DAĞITIMI

Bu kapsamda; Ayvalık’ta yarıyıl tatilinin sona ermesiyle başlayan eğitim ve öğretim yılının ikinci yarısının ilk gününde, Abdülvahit Sağlam İlkokulunda hazır ambalajlı pastörize sütler İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Kazım İncel’in de katılımıyla dağıtıldı.Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, Ayvalık’taki resmi-özel anaokulu, uygulama sınıfı, ana sınıfı ve ilkokullar olmak üzere yaklaşık 4 bin 200 öğrenciye düzenli olarak dağıtılacağını kaydederek, “3 ay süresince haftanın 3 günü bu sütlerin dağıtımını gerçekleştireceğiz. Hazır ambalajlarındaki sütler okullara iki haftada bir gönderilecektir. Bu sütler okulların güneş görmeyen bölümlerinde, serin ortamlarda muhafaza edilecektir dedi.

 

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.