BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Güner Bahadır´ın Yarıyıl Tatili Mesajı

"Geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz ve saygıdeğer velilerimize, büyük bir inanç ve özveriyle öğretmenlik mesleğini icra eden istikbalimizin mimarı kıymetli öğretmenlerimiz ve tüm eğitim camiamıza iyi tatiller diliyor, saygılar sunuyorum."
Müdürümüz Güner Bahadır´ın Yarıyıl Tatili Mesajı

     2017-2018 Eğitim Öğretim yılı 1.dönem sonunda Ayvalık’ta eğitim görün yaklaşık 10 bin öğrencimiz bu dönemde karne almayı hak ettiler. Öğretim yılının ilk dönemine bugün bu on bin öğrencimiz ve 900 öğretmenimizle bir virgül koyacağız.

Geleceğimizin Teminatı Sevgili Öğrenciler,

      Çok çalıştınız, yoruldunuz ve güzel bir tatili hak ettiniz. Büyük bir heyecanla beklediğiniz ve bir dönem boyunca çalışarak almayı hak ettiğiniz karneleriniz, unutmayın ki bu yarıyılda eğitimini aldığınız derslerdeki başarınızın seviyesini gösteriyor. Dolayısıyla karneniz sizin şahsiyetinizin, insani değerlerinizin ya da zekânızın göstergesi değil; daha ziyade dönem boyunca yaptığınız çalışmaların ve sergilediğiniz çabanın belgesidir.

     Başarılarınızın her alanda sürmesini temenni ediyor, Ayvalık Millî Eğitim Müdürlüğü olarak her zaman yanınızda olduğumuzu ve sizler için en iyiye ulaşmak adına çalıştığımızı bilmenizi istiyorum. İnanıyorum ki siz öğrencilerimiz ara tatil döneminde kendinizi muhasebe etme ve ikinci döneme daha güzel bir başlangıç yapma şansını yakalayacaksınız. Bu sayede derslerinize daha dinamik başlayacak ve gelecekteki hedefleriniz için daha azimli ve kararlı olacaksınız.  Notlarınız ne olursa olsun hepiniz bizim için ayrı ayrı değerlisiniz Hepinize iyi tatiller dilerken gözlerinizden öpüyor; dinlenmiş ve huzurlu bir şekilde okullarınıza dönmenizi temenni ediyorum.

Kıymetli Veliler,

     Çocuklarınızı karşılıksız sevebilmek, onların iyi gününde de kötü gününde de yanlarında olabilmek bir erdemdir. Karne notları nasıl olursa olsun çocuklarınızın yanında olmanız, onları anladığınızı gösteren davranışlarda bulunmanız öğrencilerimiz için son derece önemli olacak ve onların özgüvenlerini arttıracaktır. Evlâtlarınızı çok sevdiğinizi, tüm imkânlarınızı onlar için seferber ettiğinizi ve onların en iyi yerlerde olmasını arzu ettiğinize şüphe yok. Bize emanet ettiğiniz çocuklarınızın sizler için çok değerli olduğunu biliyoruz. Bizlerin de evlâtlarınıza, asil bir milletin ferdi olarak gurur duymayı; aziz vatanımızı yüceltmeyi, büyük düşünmeyi öğretmek için çalıştığımızı biliniz.

    Evladınızın akademik açıdan başarılı bir öğrenci olabilmesi kadar iyi bir insan olmasının da önemli olduğunu hatırdan çıkarmayın. Biz çocuklarımızın her şeyden önce iyi bir evlat, iyi bir vatandaş; nihayetinde de iyi bir insan olmasını arzuluyoruz. Bunu en az akademik başarıları kadar önemsiyoruz.

     Çocuklarımızın başarılı olması, sizin onlara göstereceğiniz sevgi, hoşgörü ve anlayışa bağlıdır. Bu nedenle onlara şefkat ve merhamet duygularınızla muamele ederek iletişim kurmaya çalışın, çocuğunuzun karnesini değerlendirirken kişiliğini incitmeden duygularınızı aktarın.

Saygıdeğer Meslektaşlarım,

     Hedefimiz, öğrencilerimizi dünyadaki çağdaşları ile rekabet edebilecek becerilerle donanmış, problem çözebilen ve üretken, millî ve manevi değerlerine sahip çıkan bireyler olarak yetiştirmektir. Onların kendilerini tanımasına, geliştirmesine ve sosyalleşmesine katkı sağlayacak sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılımlarını teşvik edin. Bunun için de siz öğretmenlerimizden didaktik ödevler vermek yerine, öğrencilerimizi kitap okuma, müze ve tarihi mekân gezileri ile toplumsal yardımlaşma ve dayanışmayı destekleyici faaliyetlere katılma, dost, akraba ziyareti gibi faaliyetlere yönlendirmenizi özellikle istirham ediyorum.

     Eğitim ve öğretim hayatında öğrencilerimize en yakın mesafede duran tüm yönetici ve öğretmenlerimize, öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek ve geleceğe hazırlamak amacıyla yaptıkları tüm özverili çalışmalar dolayısıyla ve bu dönemi başarılı, sorunsuz şekilde tamamladıkları için teşekkürlerimi sunuyorum. Çocuklarımızın yetişmesinde emeğinizin, gayretinizin ne kadar önemli olduğunu biliyorum.

     Bu duygu ve düşüncelerle; geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz ve saygıdeğer velilerimize, büyük bir inanç ve özveriyle öğretmenlik mesleğini icra eden istikbalimizin mimarı kıymetli öğretmenlerimiz ve tüm eğitim camiamıza iyi tatiller diliyor, saygılar sunuyorum.

 

                                                                                       Güner Bahadır

                                                                        Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.