BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Güner Bahadır´ın Öğretmenler Günü Mesajı

Millet Mektepleri´nin açılması ve Atatürk´ün Başöğretmenliği kabul tarihi olması vesilesiyle 1981 yılından beri kutladığımız bu günde, Öğretmenler Günü’nüzü tebrik ediyorum. Bu kutlu mesleğin mensupları olan emekli öğretmenlerimize sağlıklı, mutlu bir ömür temennisi içerisinde, göreve yeni başlamış meslektaşlarımıza ise hayırlı ve başarılı bir meslek hayatı diliyorum. 
Müdürümüz Güner Bahadır´ın Öğretmenler Günü Mesajı

Değerli Meslektaşlarım,

     Geçmişten aldığı emaneti geleceğe güvenle teslim etmeyi vazife edinmiş meslek anlayışıyla yetiştirdiğiniz; yüreğiyle milli ve manevi değerlerine, aklı ile geleceğine bağlı dinamik nesiller, insanlığın adsız mimarları olan siz öğretmenlerimizin kılavuzluğunda gelecek aydınlık günlerimizi inşa etmektedir. Bu ideal uğrundaki özverili, azim dolu ve haysiyetli çabalarınızın hiçbir maddi imkânla ölçülemeyeceği aşikârdır. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk´ün "Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir." sözüyle ifade ettiği üzere, ulusların gelecekle kurduğu köprülerin tesisinde, toplumun ortak bir ideal ekseninde buluşmasında daima en önemli rol öğretmenlerin olmuştur ve bugün de böyledir.

     Kıymetli mesai arkadaşlarım, öğretmenlik; yalnızca bizim tarihimiz bakımından değil, dünya tarihi göz önüne alındığında da en kadim mesleklerden birisidir. Her şeyden evvel bir ideal, bir gaye ve bir hizmet mesleğidir. İçerisinde bin bir meşakkatle birlikte bin bir şeref nişanesi de taşıyan bir meslektir. Bazı durumlarda hayat kurtaran; bazı coğrafyalarda ise mevcudiyetini sürdürmek için dahi hayati bedeller ödemeyi gerektiren bir meslektir.

     Bu duygu ve düşüncelerle Millet Mektepleri´nin açılması ve Atatürk´ün Başöğretmenliği kabul tarihi olması vesilesiyle 1981 yılından beri kutladığımız bu günde, Öğretmenler Günü’nüzü tebrik ediyorum. Bu kutlu mesleğin mensupları olan emekli öğretmenlerimize sağlıklı, mutlu bir ömür temennisi içerisinde, göreve yeni başlamış meslektaşlarımıza ise hayırlı ve başarılı bir meslek hayatı diliyorum. Milletimizi muasır medeniyetler çizgisine taşıyacak fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür bireyler yetiştireceğiniz inancı içinde hepinizi saygıyla selamlıyor;  Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize ve eğitim şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, aziz hatıraları önünde şükran ve minnetle eğiliyorum.

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.