BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİNİ MİNİKLER FUTBOL ŞENLİĞİ SONA ERDİ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı faaliyetleri içerisinde düzenlenen “Ayvalık Kaymakamlığı 23 Nisan Mini Minikler Futbol Şenliği” muhteşem bir final programıyla sona erdi.
MİNİ MİNİKLER FUTBOL ŞENLİĞİ SONA ERDİ

Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik Spro İl Müdürlüğü ortaklığında gerçekleşen, yaklaşık 15 gündür devam eden ve İlkokulları kapsayan Mini Minikler Futbol Şenliğinde 16 okul mücadele etti. Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Sayın Ali Rıza ALTUNEL, Daire Başkanları, İl Milli Eğitim Müdür V. Ahmet CENGİZ, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN, Gençlik Spor İl Müdürü Cem HAMZAOĞLU, Şube Müdürü Erkin KAMACI, Okul müdürleri, öğretmen ve velilerin de katıldığı final günü müsabakaları izlenmeye değerdi. Tüm okullar arasında yüksek mücadeleyle geçen müsabakalar sonunda Çakmak İlkokulu, Nuri Zarplı İlkokulu, Çamoba İlkokulu ve Kıvanç Sarlıcalı İlkokulu 4´lü finale kaldılar. Çekişmeli geçen maçların ardından birinciliği Çakmak İlkokulu alırken 2. Kıvanç Sarlıcalı İlkokulu 3. ise Çamoba İlkokulu oldu.

Kıvanç Sarlıcalı İlkokulu Halk Oyunları Ekibinin de renk kattığı etkinlikte ayrıca turnuvaya katılan tüm okullar arasında altın karma oluşturulurken bu öğrencilere ödüller verildi. Tunuva hakkında konuşan Beden Eğitimi Öğretmeni, aynı zamanda turnuva sorumlusu Ertan YASAL, "Amacımız öğrencilerimiz arasında sosyal kaynaşmayı sağlamaktı. Okullarımızı daha yaşanılır kılmak adına bu tür etkinliklere ihtiyacımız vardı ve gerçekleştirdik. yaklaşık 15 gündür çok keyifli müsabakalar yaşandı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz başta olmak üzere emeği geçen herkese, tüm öğrecilerime ve turnuvada görev alan tüm öğretmen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

18-04-201618-04-201618-04-2016

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.