BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi

Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi

  Bakanlığımız Mesleki ve Teknik Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda öğrenim gören öğrencilerin; sahip oldukları millî, manevî, ahlaki, insanî ve kültürel değerleri geliştirmeleri, yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının pekiştirilmesi amacıyla "Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimizle Buluşuyor Projesi"nin, 2020-2021 eğitim ve öğretim yılında da devam etmesine karar verilmiştir.

Şehit Abdullah Tayyip Olçok M.T.A.L. ve Ayvalık Mesleki Eğitim Merkezi'nde  öğrenim gören öğrenciler; öğretmenleriyle birlikte, okulumuzun bulunduğu mahallede ve ilçede  tespit edilen belirli sayıdaki ihtiyaç sahibi veya yaşlı kişilerin hayatlarını  kolaylaştırıcı bilgilendirme ve yardımların, onları mutlu edecek maddi ve manevi dokunuşların toplum hizmeti kapsamında belirli bir plan ve proje dahilinde yerel imkanlarla yapılmasını sağlayacaklardır.

Bu proje ile öğrenciler, ihtiyaç sahipleri ve yaşlılar ve toplumda Yardımlaşma, kardeşlik, merhamet, vicdan, birlik ve beraberlik duygularının geliştirilmesi suretiyle toplumsal duyarlılığın artırılması ve mesleki ve teknik eğitimin tanıtılması ve daha çok pratiğe dönüştürülmesi hedeflenmektedir.

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.