BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KİTAPTAN KANATLAR PROJESİNİN PROTOKOLLERİ İMZALANDI.

Ayvalık Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan ´Kitaptan Kanatlar´ adlı Ayvalık´ta okuma alışkanlığını geliştirme projesinin protokolleri ,proje ortakları Ayvalık Kaymakamlığı ve Ayvalık Belediyesi arasında imzalandı.  
KİTAPTAN KANATLAR PROJESİNİN PROTOKOLLERİ İMZALANDI.

        Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal NAZLI ,Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi GENÇER ve Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner BAHADIR´ın katılımıyla ,Ayvalık´ta okuma alışkanlığını geliştirme projesi olan ´´KİTAPTAN KANATLAR´´ projesinin karşılıklı işbirliği protokolleri imzalandı.

        Proje kapsamında haftada iki kere sınıflarda 20 dakika okuma etkinlikleri yapılacak ve kamu kurumları,sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de sınıflarda öğrencilerle beraber kitap okuyacaklar.Proje sonunda en çok kitap okuyan 200 öğrenciye bisiklet, 50 öğrenciye mini tablet,ilk üç öğrenciye ise laptop hediye edilecek. Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal NAZLI ;projenin il genelinde hazırlanan BENGİ projesi temelli olduğunu , ilçemizdeki okullarda belirlenen saatlerde, kamu kurum kuruluşları ve sivil toplum örgütleri başta olmak üzere okullarda planlanan okuma etkinliklerine, halkın da katılımıyla projeyi tüm toplumun katmanlarına yaymak istediğini vurguladı. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi GENÇER ; kitap  okuma alışkanlığını çocuklarımıza kazandırmanın önemini vurgulayarak ,çocuklarımızı özendirmek için ,okuma alışkanlığı kazandırmak için sürprizler hazırladıklarını ve projeye dahil olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

 

01-02-201701-02-201701-02-201731-01-2017

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.