BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

KİTAPTAN KANATLAR PROJESİ BİR ÖMÜR BOYU.

Balıkesir Valiliği BENGİ Projesi kapsamında,Ayvalık´ta okuma alışkanlığını geliştirme amaçlı hazırlanan KİTAPTAN KANATLAR Projesi´nde ilçede en çok kitap okuyan öğrenciler ödüllendirildi.
KİTAPTAN KANATLAR PROJESİ BİR ÖMÜR BOYU.

 

 

                    Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün hazırladığı, Ayvalık Kaymakamlığı ve Ayvalık Belediyesinin paydaş olduğu Kitaptan Kanatlar Projesinin Şubat ayından itibaren okullarda başlatılan kitap okuma etkinliklerinin sonucunda en çok sayfa okuyan öğrencileri, Sebahat-Cihan Şişman Güzel Sanatlar Lisesi´nde düzenlenen törende ödüllerini aldılar. Ödül törenine Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık Garnizon Komutanı Albay Aydın Nazlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık Cumhuriyet Başsavcısı Metin Tokel, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, ilçe kurum müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri, okuma etkinliklerine katılan gönüllü katılımcılar, okul müdürleri, öğrenciler ve veliler katıldıar.

                    Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır yaptığı konuşında, projeye desteklerini esirgemeyen Valimize teşekkürlerini sunarak, Kitaptan Kanatlar Projesi´nin başlangıç tarihi 20 Şubat ancak bitiş tarihi ömür boyu  sözleriyle  Kitaptan Kanatlar Projesi´nin uzun soluklu bir proje olduğunu vurgularken, okullardaki okuma etkinliklerinde öğrencilerle sınıflarında buluşan Ayvalık Cumhuriyet Başsavcısı Metin Tokel tüm katılımcılar adına yaptığı konuşmasında, onları dört duvar arasından çıkarıp sınıflarda öğrencilerle buluşturan projeye katılmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer çok başarılı bir iş çıkaran projeyi başlatan herkese pırıl pırılçocuklar yetiştirdikleri için teşekkür etti. Son olarak proje ile ilgili konuşan Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Namık Kemal Nazlı, projeyi hazırlayan İlçe milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır´a teşekkür ederek, proje devam ettiği sürece her zaman destek olacaklarını söyledi.

                    İlkokullarda en çok sayfa okuyan Çakmak İlkokulu öğrencisi Sıla Yıldız, ortaokullarda en çok sayfa okuyan Çakmak Ortaokulu öğrencisi Fatma Koşmaz, liselerde en çok kitap okuyan Rahim Usta Anadolu Lisesi öğrencisi Gamze İrem Elkan laptop hediyelerini ve 50 öğrenci mini tabletlerini, protokol üyelerinin elinden aldılar. Dereceye giren 200 öğrenci ise bisikletlerini okul müdürlüklerine teslim edildikten sonra alacaklar.

                    Ödül törenine katılan davetliler, Sebahat-Cihan Şişman Güzel Sanatlar Lisesi´nde aynı gün bağışçılar için hazırlanan köşenin açılışı, resim sergisi ve müzik dinletisi ile Mahmet Akif Ersoy Ortaokulu resim sergisini de gezme fırsatını buldular.

 

06-06-201706-06-201706-06-201706-06-201706-06-201706-06-2017

 

 

 

06-06-201706-06-201706-06-201706-06-201706-06-201706-06-2017

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.