BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Karne Dağıtım Töreni

   2014-2015 eğitim-öğretim yılı 1. dönem karne dağıtım töreni ilçemiz 15 Eylül Ortaokulunda yapıldı.
Karne Dağıtım Töreni

       2014-2015 eğitim-öğretim yılı 1. dönem karne dağıtım töreni ilçemiz 15 Eylül Ortaokulunda yapıldı. Tören programında dereceye giren öğrencilerimiz ödüllerini ilçemiz protokol üyelerinden aldılar.

     TEOG 1. sınavında ilçe birincilerinden 15 Eylül Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Gizem DAŞOĞLU ödülünü ve belgesini Kaymakamımız Sayın Namık Kemal NAZLI´dan aldı.

      8. sınıf öğrencisi Nihal ÇAĞLAR ödülünü ve belgesini Garnizon Komutanı Sayın Aydın Nazlı´dan, 7. sınıf öğrencisi Beste ATABEY ödülünü ve belgesini Belediye Başkanı Sayın Rahmi GENCER´den, 6. Sınıf öğrencisi Simay KAYNAR ödülünü ve belgesini İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Erkan BİLEN´den, 15 Eylül Ortaokulu kitap okuma yarışması birincisi Ozan FAKI İlçe MalMüdürü Sayın Abdullah KARADENİZ´den aldılar.

         İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erkan BİLEN´in Yarıyıl Tatili Mesajı,

    Sevgili Öğrenciler,

      Bir dönem boyunca çok emek verdiniz ve çaba gösterdiniz. Artık bu çabanın sonucunu almanın ve başarınınızı görmenizin zamanı geldi. Başarı birden çok faktöre bağlı olarak ulaşılabilen bir sonuçtur. Başarıya ulaşmada sorumluluk duyma, planlı çalışma, ulaşılabilir hedeflere sahip olma ve kararlı olma zorunluluğu vardır. Bu faktörlerin tamamı vazgeçilmez öneme sahiptir.

            Başarılı olmanın belkide en önemli aşaması kendine güvenmedir. O yüzden potansiyelinizin farkına varmalısınız. Çünkü başarısız öğrenci yoktur, kendini tanımayan, planlı ve  disiplinli çalışmayan öğrenci vardır.
           Tatiller, dinlenmeyi hak ettiğimiz dönemlerdir. Bütün bir dönemin yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayınız ki dinlenmek sadece boşa vakit geçirmek demek değildir.  Bunun için tatil süresince sizi dinlendirecek ve eğlendirecek aktivitelerin yanı sıra eksik  konularınızı da çalışarak gidermelisiniz. En önemlisi de kitap okumaya vakit ayırmalısınız. Çünkü okumak, problemlerin ve sıkıntıların kaynağını kurutur.

     Değerli Öğretmen Arkadaşlarım,

     İlçemizi her alanda başarılarıyla adından söz ettirerek sürdürelebilir bir rekabet ortamı oluşturmak adına gösterdiğiniz gayretlerinizin sonucunda  hep birlikte Türkiye’de  kaliteli hizmetleriyle tanınan bir Ayvalık´ı oluşturacağımıza eminim. Ayvalık olarak toplumun değişim hızına en çabuk uyum sağlayan, yetişdirdiği öğrencilerin niteliğiyle ve sunduğu kaliteli hizmetleriyle model olan bir ilçeyi öğrencilerimiz, velilerimiz ve paydaşlarımızla hep beraber kuracağız. Sergilediğiniz  başarılı, sevgi dolu, fedakar,  sabırlı ve hoşgörülü çalışmalarınızdan dolayı şahsım, öğrencilerimiz ve velilerimiz adına hepinize teşekkürlerimi sunuyorum.

Kıymetli Velilerimiz,

    Karneler çocuklarınızın nasıl bir insan olduğunu değil, onların okul derslerindeki durumlarının nasıl olduğunu ortaya koyan belgelerdir. Bu bilinçle çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken onların kişiliklerini zedeleyici, öz güvenlerini yitirmelerine yol açıcı suçlamalardan kaçınınız. Çünkü bu yalnızca onun başarısı değil tüm ailenin başarısıdır. Bu nedenle tüm aile olarak öğrencimizin notlarını iyi okumalı, var olan eksiklikleri okullarımızla işbirliğine giderek gidermelisiniz.  Karnenin bir sonuç olduğunu unutmayın. Çocuklarınızın başarısını hep beraber paylaşarak yükseltmek en büyük arzumuzdur.

            Tüm öğrencilerimize, velilerimize  ve öğretmenlerimize sağlık, başarı ve mutluluk dolu günler temenni ediyor,  iyi tatiller diliyorum.

                                                                                                                                                                            

 

                                                                                                                                                                        

                                                                                                                                                                             

                                                                                                                                                                           

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.