BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN ÖĞRENCİLERE MESAJI

27-28 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Sınavı dolayısıyla İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Erkan BİLEN, öğrencilere ve velilere seslendi.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZÜN ÖĞRENCİLERE MESAJI

Sevgili Öğrencilerim,

Değişen ve gelişen eğitim sisteminde sizlerin de geleceğe atacağınız adımların gücü giderek artıyor. Yarının güçlü ayak sesleri olma yolunda okullar sizlerin en büyük yol göstericiniz. Buralarda edineceğiz tecrübeler ve hatalardan çıkaracağınız derslere geleceğinize güçlü bir imza bırakıyorsunuz.

TEOG BİR SON DEĞİL, BİR BAŞLANGIÇTIR

Yıllardır aşındırdığınız okul yollarında artık kalıcı izler bıraktığınızı kendiniz de hissediyorsunuzdur. Girecek olduğunuz TEOG sınavı sizler için son değil, aslında birer başlangıç olacaktır. Hayat boyunca her insan karşılacağı engelleri akıllıca yöntemlerle çözmeye çalışır, ya da yaşadığı sorunlar altında çözüm bulamadığı için ezilir. Ben inanıyorum ki sizler, her sorunla başa çıkabilecek donanıma sahipsiniz. Bu sınavda ve bundan sonra gireceğiniz her sınavda muhakkak başarıyı hedefleyeceksiniz.

Şunu da bilmenizi isterim, yaşadığımız her an, çevresine faydalı olmayı amaç edinmiş bireyler gerçek mutluluğu tadarlar. Bu nedenle meslek seçimlerinizi şekillendirdiğiniz bu dönemde faydalı olabileceğiniz alanlara yönelmeniz hem sizin hem de sizden faydalanacak çevrenin mutlu olmasını sağlayacaktır. Salt sınav başarısına odaklanmak yerine, hedeflediğiniz alana uygun strateji geliştirmeniz önemlidir. Buna dikkat ettiğinizde de sizin için gerçek başarı açığa kavuşacaktır.

Gireceğiniz TEOG sınavı için yıl boyunca göstermiş olduğunuz çabanın karşılığını alacağınızdan şüphem yok. Başarınız ne olursa olsun sizlerin sağlam kişilikle donatılmış bireyler olmanız ve çevrenize katkı sunmanız bizim önceliğimizdir. 

 

Değerli Veliler,

Değişen eğitim sistemi karşısında sizlere de büyük görevler düşmekte. Unutulmamalıdır ki, sınavlar hiçbir zaman önceliğimiz değildir. Sadece amaca ulaşmada bir araç olabilir. Toplumda kendini kanıtlamış bireyler doğru hedefler koyup, doğru yöntemlerle ilerleyen kişilerden oluşmaktadır. Çocuklarımızın doğru hedefler koymaları için öğretmenleriyle işbirliği içinde olduğunuzda hem çocuğunuzun hem de kendinizin daha mutlu olmasını sağlayacaksınız. 

ÇOCUKLARIMIZA SEVGİYİ KARŞILIKSIZ VERİN

Her anne baba için çocuğu kıymetlidir. Yaşadığınız süreç içerisinde çocuklarınızdan büyük beklentiler içinde olmanız çocuklarınızda olumsuz sonuçlar doğurabilir. Unutmayın ki okul bireyin kendi gelişimini ölçer. Size düşen görev, çocuklarınızı karşılıksız sevmek, onlara ilerleyeceği yolda destek olmaktır.

Tüm bu duygu düşüncelerle sınava girecek öğrencilerime başarılar diliyorum. Ayvalık´ta yükselen eğitim seviyesine olan katkılarından dolayı da teşekkür ediyorum. Biz her zaman sizinleyiz.

Erkan BİLEN 

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.