BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN GÜNER BAHADIR´IN YARIYIL MESAJI

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ SAYIN GÜNER BAHADIR´IN YARIYIL MESAJI

Büyük bir heyecanla başladığımız, birçok güzel etkinliği sığdırdığımız, çocuklarımızın sosyal ve sportif alanlarda başarılar elde ettiği 2018-2019 Eğitim Öğretim yılının ilk dönemini huzurlu bir şekilde tamamlıyoruz. Tüm ülkede olduğu gibi, Ayvalık’ta da resmi ve özel 51 okulumuzda 10219 öğrencimiz ve 846 öğretmenimiz 18 Ocak tarihinden itibaren 2 haftalık yarıyıl tatiline başlayacaklar.

Okullarımız ilk dönem itibariyle Sayın Valimizin himayelerinde başlatılan ve yürütülen Balıkesir’de Eğitimin Niteliğini Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesi kapsamında Akademik Başarı, Değerler Eğitimi, Sosyal, Kültürel, Sportif ve Sanatsal faaliyetler, Okul Toplum işbirliği altında birçok faaliyeti gerçekleştirdi. Keyifli, eğlenceli ve öğretici olduğu kadar yorucu olan bu süreç için tüm okul idarecisi, öğretmen, personel, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum. Yapılan tüm çalışmalar, 2023 Vizyon Belgesi hedeflerinde de atıfta bulunulan çocuklarımıza dokundu. Merkeze öğrenciyi alarak yürütülen tüm faaliyetler, katılım gösteren herkesi ziyadesiyle memnun etti inancındayım. Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya Selçuk’un her fırsatta dile getirdiği gibi bizler de geçmişte olduğu gibi, bugün ve bundan sonra Eğitim adına aldığımız her kararda çocuklarımızı merkezde tutmaya devam edeceğiz.

Değişimin önceki yıllara göre daha hızlı gerçekleştiği günümüz şartlarında, çağı takip eden bireyler zorlukları daha kolay aşmaktadır. Geçmişten bugüne birçok yöntem değişse de değişmeyen tek gerçek, okuduğumuz kitapların hayal gücümüze, dolayısıyla da geleceğimize olan katkısıdır. Kitaptan Kanatlar Projesiyle İlk dönem 24 okulumuzda 6594 öğrencimizle beraber kitap okuduk. Tatil günlerinde de öğrencilerimizin ellerinden kitaplarını düşürmeyeceğine yürekten inanıyorum.

Yarıyıl tatilinde çocuklarımız kadar velilerimize de birtakım görevler düşüyor. Eğitim camiasındaki en büyük paydaşımız olan velilerimizin de yoğun okul temposundan sıyrılarak dinlenme sürecine başlayan öğrencilerimizle birlikte ve planlı etkinliklere katılımlarını önemsiyoruz. Çocuklarımızın en büyük motivasyon kaynağı sevgidir. İçinde sınırsız sevginin olduğu güzel etkinliklerle dolu bir tatil temenni ediyorum.

Birinci dönemi huzur içinde tamamlamamıza sunduğu desteklerden dolayı tüm öğretmen, öğrenci, veli ve paydaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyor, Öğrencilerimize tatil dönemini dinlenerek geçirmenin yanında, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere katılım göstereceği bir tatil temenni ediyorum.

Güner BAHADIR 
İlçe Milli Eğitim Müdürü

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.