BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ERKAN BİLEN´İN YARIYIL MESAJI

2015-2016 Eğitim Öğretim yılının ilk dönemini tamamlıyoruz. Öncelikle bu dönemin sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını sağlayan tüm eğitim çalışanlarına, öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum. Gelecek dönemde de stratejik hedeflerimiz doğrultusunda, üzerine koyarak devam edeceğimiz bir süreç yaşamayı temenni ediyorum.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ERKAN BİLEN´İN YARIYIL MESAJI

 

Değerli Meslektaşlarım,

Sizlerle birlikte yaklaşık üç yıldır aynı yolda ilerliyoruz. Son dönemlerde ülke genelinde ve özellikle Ayvalık’ta ciddi yatırımlar yapılmakta. Böyle bir ortamda da biz eğitimcilere düşen görev eğitimin kalitesini arttırmaktır. Bu süreçte ele aldığınız proje ve etkinliklerle eğitim adına Ayvalık’ta olumlu algı oluşturduğunuzu görüyorum. Eğitim kısa dönem ve uzun dönem çıktılarla sonuçlar verir. Yaptığınız bu çalışmaların uzun dönemde Ayvalık’ta etkisini göstereceğine inancım sonsuz.

EĞİTİMDE TEKNOLOJİK İMKÂNLARI DEĞERLENDİRİN.

Bakanlığımızın yürüttüğü FATİH Projesi kapsamında Ayvalık’ta birçok okulumuzda Akıllı tahtalar kuruldu, altyapı çalışmaları tamamlandı ya da tamamlanmak üzere. Öğrencilerimizi bu imkânlardan yararlandırmak bizlerin en önemli görevi. Gelişen eğitim sisteminde geride kalmamak için yeniliğe açık olup, sürekli kendimizi geliştirmemiz gerekiyor. Tabi bununla beraber çocuklarımıza kültürel ve manevi değerlerimizi de vererek Türk toplumuna yakışır bireyler yetiştirmeyi amaç edinmeliyiz.

Sevgili Öğrencilerim,

Sizler de yoğun bir dönemi geride bıraktınız. Sizlere sunulan on beş günlük dinlenme hakkını iyi değerlendirin. Tatil sadece bedenimizin değil beynimizin de dinlendirileceği bir dönem olmalı. Bu yüzden tatilinizi bilgisayar ve cep telefonunuza harcamayın. Ailenizle, akrabalarınızla ve arkadaşlarınızla vakit geçirmeye dikkat edin.

ÇALIŞMA ZAMANI YORULMAYAN DİNLENEMEZ.

Yeni eğitim sistemi derslerini derste dinleyen ve doğru tekrarlarla sonuca ulaşan öğrencileri başarılı kılıyor. Bu sebeple ikinci dönem de en önemli hedefiniz okul zamanınızı etkili biçimde değerlendirmek olmalı. Böylelikle tatilleriniz daha anlamlı ve nitelikli olacaktır.

Saygıdeğer Velilerim;

Sizler de bir dönem boyunca çocuklarınızla yaşadınız okul sürecini. En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın doğru eğitim alması en doğal hakkımız. Özellikle okullarımıza vermiş olduğunuz desteklerle Ayvalık’ta eğitim kalitesi giderek artmaktadır.

SİZLER ÇOCUĞUNUZA SEVGİ VERİN, BİLGİ OKULDA ÖĞRENİLİR.

Çocuklarınızın getirmiş olduğu karneleri başarı ya da başarısızlık göstergesi değildir. Karneler uzun bir maraton olan eğitim sürecindeki yol haritasıdır. Çocuklarımızın hangi konuda daha çok çaba göstereceğinin belgesidir. Bu tatil, bir dönem boyunca çoğu zamanını okullarda geçiren öğrencilerimizle vakit geçirmeniz için bir fırsattır. Çocuklarınızla kaliteli zaman geçirin. Son zamanlarda kaybolmaya yüz tutmuş değerlerimizi yaşamalarına fırsat verin.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm eğitim çalışanlarına, öğrencilerimize ve velilerimize iyi tatiller diliyorum.                              

                                                                                                                              Erkan Bilen

                                                                                                                              Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.