BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ERKAN BİLEN´İN SENE SONU MESAJI

Bugün 2015-2016 Eğitim Öğretim yılını huzur içinde bitirmiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu vesileyle eğitim adına yıl boyunca emek veren okul yöneticileri, öğretmenler, personel, veli, öğrenci ve tüm paydaşlarımızı kutluyor, gelecek adına güzel planlamaların yapılacağı bir tatil geçirmelerini umut ediyorum.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ ERKAN BİLEN´İN SENE SONU MESAJI

14 Eylül tarihinde ders zillerinin çalması ile birlikte başlayan 2015-2016 Eğitim Öğretim yılı bugün itibariyle sona ermiş bulunmaktadır. Önceki yıllara oranlara birçok okulumuzda görülen hareketlilik neticesinde tüm öğrencilerimizin dinlenmeyi hak etti. 2015-2016 eğitim-öğretim yılının sağlıklı bir şekilde tamamlanmasında başta Ayvalık Kaymakamlığı ve daire amirleri olmak üzere, tüm eğtim camiasına, öğrenci ve velilerimize şükranlarımızı sunuyorum.

Okullarımız değişen bilgi teknolojilerine entegre olma konusunda bu yıl büyük çalışmalara imza attılar. Geçtiğimiz yıl Balıkesir´de 5 Kategoride düzenlenen Balıkesir´in En´leri Projesinde "En Kaliteli" ve "En Teknolojik" Kurum Ayvalık´tan seçilmişti. Yakın zamanda açıklanan bu seneki süreçle ilgili memnuniyetle söyleyebilirim ki, yine Ayvalık´tan 2 okulumuz 3 Kategoride Saha ziyaretlerine kalma başarısı göstermiştir. Bu durum beni ziyadesiyle memnun etmekle beraber, başarının yaygınlaşabileceğinin kanıtıdır. 

Milli Eğitim Bakanlığının bu yıl dördüncüsünü gerçekleştirdiği "Eğitimde Yenilikçilik Ödülleri" kapsamında 2 okulumuz daha Bakanlığın belirlediği kriterler sonucu Saha ziyaretine kalma başarısı göstermişlerdir. Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak yeniliği ve gelişmeyi her zaman desteklemenin meyvelerini topluyor olmanın gururunu bizlere yaşatan okul ekiplerine teşekkür ediyorum.

Değişen ve gelişen eğitim ortamlarında artan kalite öğrencilerimize de yansımakta. Okullarımızda öğrencilerin akademik yönden gelişiminin yanında sosyal becerilerini de destekleyen faaliyetler neticesinde öğrencilerimiz farklı branşlarda yerel ve ulusal bazda ödüller alma başarısı göstermişlerdir. Bu yıl 8. Sınıflara yapılan Merkezi sınavlarda da bu başarı perçinlenmiş, bir önceki döneme göre öğrencilerimiz ilerleme göstermişlerdir. Bu başarının yakın zamanda sınava girecek lise öğrencilerimize de yansıması en büyük temennimdir.

 

ÇALIŞMA ZAMANI YORULMAYAN DİNLENEMEZ

Sevgili Öğrenciler,

Dolu dolu yaşadığınız eğitim-öğretim yılı sonunda hak ettiğiniz bir tatil süreci başladı. Bu sene mezun olarak okul hayatı sona eren öğrencilerimize hayatlarında başarılar dilerken, önümüzdeki sene aramıza katılacak miniklerimize de şimdiden hoşgeldiniz diyorum. Okullar ve öğretmenler sizleri belirlediğiniz hedefe hangi yollardan gideceğinizi gösteren rehberlerdir. Mühim olan var olan yeteneklerinizi korurken, eksik kaldığınız yönleri de gözden geçirip bunları avantaja çevirmenizdir. Bu tatil süreci sizlere düşünmek için zaman tanıyacaktır. Hepinize kitapların, bilgisayar ve cep telefonlarının gerisinde kaldığı, doğayla iç içe geçireceğiniz bir tatil diliyorum.

 

Sevgili Veliler,

Çocuklarımızın geleceğini şekillendirmek, sosyal statüsüne olumlu katkılar sunmak ortak gayemiz. Onları yargılamak ya da eksiklerini yüzlerine vurmaktan ziyade yapıcı davranarak gelişimine katkı sunmak en doğrusudur. Eğitim-Öğretim zamanı okul ve ders sürecinde birbirinizden ayrı geçirdiğiniz zamanı bu tatilde telafi etmeniz en güzel katkı olacaktır. Milli ve manevi değerlerimizi doya doya yaşayacağınız ve yaşatacağınız bir tatil diliyorum sizlere de.

 

Tüm bu duygu ve düşüncelerimle tüm öğrencilerimize iyi tatiller dilerken, Sene boyunca emek harcayan Okul Müdürlerimize, Müdür Yardımcılarımıza, Öğretmenlerimize, Yardımcı Personelimize çocuklarımızın vatana, millete, ailelerine ve değerlerine bağlı bireyler olarak yetiştirilmesini sağladıkları için şükranlarımı sunarken, okullardan desteğini esirgemeyen, yıl boyunca olumlu katkılar sunan tüm velilerimize de teşekkür ediyor, İyi tatiller diliyorum.

 

Erkan BİLEN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.