BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN´in Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN´in Öğretmenler Günü Mesajı

Çok Kıymetli Öğretmen Arkadaşlarım;

 

       Geleceğimizin teminatı çocuklarımızı şekillendiren öğretmenlerimizdir. Bu yolda öğretmen ülkemizin geleceği adına çok önemli bir fırsattır. Bizim için ailemizin bir ferdidir, anne-babamız kadar en özeldir. Her öğretmen, çocuklarımız için, geleceğimiz için bir umut ışığıdır.

       Bugün tüm öğretmenlerimizin hizmetlerine karşılık, unutulmadıklarını gösteren bir gündür.

Öğretmenlik, insanlık tarihinin maddi bir ölçütü olmayan ölümsüz mesleğidir. Her işi bilen, her işi yapan, bilgi deposu ve ayaklı kütüphane olmak yerine; bilgi kaynaklarını öğreten yönlendiren, değerlendirme alışkanlığı kazandıran bir kişidir öğretmen.

Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca tohum verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adayabilmelidir.

      Öğretmen bir ayna olmalıdır. Kendisine bakanlar iyiyi, doğruyu, hoşgörüyü, geleceği görmelidir. Ayna kırık olursa ona bakanlar baktığına pişman olur. Öğretmenin bir ayna olarak kendisine çok iyi bakması gerekir ki öğrencilerine ve topluma model olabilsin.

Öğretmen Kendini sadece okul ile sınırlamayacağı gibi, söylentilerle hareket edilen dar alanlara kendini hapsedemez ve toplumdan soyutlayamaz, çünkü o bir liderdir.  Toplumun içinde olmalı bulunduğu toplumun sosyal ve kültürel hayatına katılmalı, katkı sağlamalı ve yönlendirmelidir.

Bu düşüncelerle görevleri başında şehit olmuş öğretmenlerimize ve vefat etmiş aramızda olmayan öğretmenlerimize Allah´tan rahmet diliyorum.

Yine emekliliği hak etmiş  veya görevde olan tüm öğretmenlerimizin, 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlar, meslektaşlarıma yaşamları boyunca başarı, sağlık ve mutluluklar dilerim.

 

                                                                                                               Erkan BİLEN

                                                                                                                İlçe Milli Eğitim Müdürü

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.