BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Coşkuyla Kutladık

Cumhuriyet Alanında Atatürk Anıtı´na çelenk konulmasıyla başlayan törenler, bir şenlik havasında Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda devam etti. Açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner Bahadır´ın yaptığı törende Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Garnizon Komutanı Albay Fevzi Koyuncu, Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, Cumhuriyet Başsavcı Vekili, daire amirleri, siyasi parti ve basın kuruluşu temsilcileri ile veliler katıldı.
Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı Coşkuyla Kutladık

        23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı´nı coşkuyla kutladık. Cumhuriyet Alanında Atatürk Anıtı´na çelenk konulmasıyla başlayan törenler, bir şenlik havasında Mehmet Akif Ersoy Ortaokulunda devam etti. Açılış konuşmasını İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner Bahadır´ın yaptığı törende Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Garnizon Komutanı Albay Fevzi Koyuncu, Belediye Başkan Yardımcısı Gökay Bacan, Cumhuriyet Başsavcı Vekili, daire amirleri, siyasi parti ve basın kuruluşu temsilcileri ile veliler katıldı.

        Yaptığı anlamlı konuşmasında çocuklara, anne babalara ve eğitimcilere ayrı arı seslenen Müdürümüz Güner Bahadır, düşüncelerini şöyle ifade etti:

“Sevgili Çocuklar;

Sizler, milletimizin umut çiçekleri, aydınlık yarınlarımızı kucaklayan güçlü kollarısınız. Sizlerin sağlıklı, mutlu, eğitimli, ve özgür bireyler olarak hayata devam etmeniz en büyük arzumuzdur. İnanıyorum ki, ilerleyen yıllarda önemli görevlere gelecek, Türkiye´yi en iyi şekilde temsil edecek ve yarınlara taşıyacaksınız. Mutlu ve gelişen bir Ayvalık’tan bahsedebilmemizin ön şartı kıymetli çocuklar; tamamen sizin sevgiyle yetişen, değer gördüğü için değer veren bireyler olmanıza bağlı.

Değerli anne ve babalar,

Bizlere emanet ettiğiniz çocukların ne kadar kıymetli ve biricik olduğunu kim sizlerden daha derin kavrayabilir? Bizler ancak bu emanetlerinize layıkıyla sahip çıkıp, kendi evlatlarımız gibi koruyup kollayacağımıza; onlara parlak bir gelecek temin etmek üzere azimle çalışacağımıza söz verebiliriz. Her çocuğun ilk kahramanı kendi anne ve babasıdır, biliyorsunuz. Onları gözünüzden bile sakındığınızdan şüphem yok. Yine de değerli veliler sizlerden istirhamım, evlatlarınızı yetiştirirken onlara aktardığınız maneviyatın yerini, dünyanın en iyi öğretmeni olsa bile dolduramayacağını unutmayın. Bu aktardığınız şey sevgi ve ilgi ise paha biçilmez bir geleceğin ilk patikasını yakutlarla döşediniz demektir. Fakat eğer eksik sevgi, eksik zaman ve eksik ilgi söz konusuysa, bu boşluğu dolduracak maden; bu yarayı kapatacak merhem ne yazık ki ne okulda ne de dünyanın herhangi bir mekânında bulunacaktır. Çocuklarınıza, kalem, defter, ayakkabı ya da şekerler alıyorsunuz; varınızı yoğunuzu onlarla paylaşıyorsunuz. Sevgili anne ve babalar, n’olur onlarla yeni bir ayakkabının sevincini de paylaşın. Bir şarkının ezgisini paylaşın. Mademki büyük adam çocuksu yüreğini yitirmeyen adamdır; onlarla çocukluğun kendisini paylaşın. En önemlisi de yasaksavar gibi değil, kaliteli bir şekilde onlarla düzenli biçimde zamanınızı paylaşın. Sadece nasihat verircesine değil, oyunlarla paylaşın.”

        Sözlerinin son bölümünde Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara seslendiği cümlelere de yer veren Müdürümüz, konuşmasını şu ifadelerle tamamladı:

“Dünya üzerindeki yegâne çocuk bayramını Büyük Millet Meclisimizin açılışına isabet eden bir günde sizlere, bizlere hediye eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk, Bursa ziyareti esnasında kendisini karşılayan, çocuklara şöyle seslenmişti; “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.”  Ben de bu müstesna günde ulu önderin sözlerini yâd ederek gözlerinizden öpüyorum sevgili çocuklar.

 Bu duygu ve düşüncelerle; Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, milli mücadelenin tüm kahramanlarını, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi saygı, şükran ve minnetle anıyor, sevgi dolu yürekleri ve gülen yüzleriyle bugüne anlam katan tüm dünya çocuklarının ve aziz milletimizin “Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı”nı en içten duygularla kutluyor, sevgi ve saygılar sunuyorum."

 

        Yurtdışından gelen misafir halkoyunu ekiplerinin de gösterilerini sergiledikleri tören sonrasında, bayram coşkusu ilçemizdeki tüm okullarda devam etti.

24-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-201824-04-2018

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.