BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürümüz Güner Bahadır´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Esarete ve dayatmalara, cesaretle ve azimle karşı duran Türk Milleti, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı, Cumhuriyet adı verilen bir zaferle taçlandırmıştır. İşte bu zaferledir ki, 29 Ekim 1923’te, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesine binaen Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur.
Müdürümüz Güner Bahadır´ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

         Bugün, milletimizin yeniden doğuş destanının yazıldığı Cumhuriyetimizi kutlamanın onurunu ve gururunu yaşadığımız; Gazi Mustafa Kemal’in önderliğinde ilan edilen, son devletimiz Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. kuruluş yıldönümüdür. Bu topraklarda tarihte eşine çok az rastlanır bir azim ve kararlılıkla milli mücadele başarısı gerçekleştirilmiştir. Esarete ve dayatmalara, cesaretle ve azimle karşı duran Türk Milleti, istiklaline ve istikbaline kasteden işgalcilere karşı başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı, Cumhuriyet adı verilen bir zaferle taçlandırmıştır. İşte bu zaferledir ki, 29 Ekim 1923’te, “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” ilkesine binaen Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur.

     Hep birlikte kurduğumuz Cumhuriyet, hepimizin ortak değeridir ve bizi, birlik ve beraberlik içinde, refah ve mutluluğa taşıyacak ortak paydamızdır. Milletimizi millet yapan, diğer milletlerden ayıran haslet; devletine, milletine, bayrağına olan yüksek tutkusudur ve milletimiz daima mukaddes addettiği bu değerlerini, her türlü tehdit ve tehlikeye karşı korumuş, gelecek nesillere aynı şekilde bırakma hedefi uğruna kanını, canını, malını düşünmeden feda etmiştir.

     Köklü bir mirasın sahipleri olarak 15 Temmuz gecesi yaşanan melun tertip karşısında göstermiş olduğumuz gibi, birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyenlere milletçe gerekli cevap verilecektir. Hedefimiz, mazlum milletlere umut ışığı olup 2023 yılında, Cumhuriyetimizin 100. Yıl dönümünde dünyanın en kalkınmış ülkelerinden biri olmak yolunda yürüyeceğiz. Bu yolda birliğimize, kardeşliğimize, vatanımıza, istiklâlimize, istikbâlimize kast eden hiçbir saldırı başarılı olamayacaktır.

     Bu vesileyle şanlı tarihimizi Cumhuriyetle taçlandırarak bizlere bir vatan emanet eden ecdadımıza şükranlarımı sunar; başta Cumhuriyetimizin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet dilerim. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.