BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Altınova Cihan Yorgun Ortaokuluna BENGİ Kapsamındaki İlk Resmi Ziyaret Yapıldı

Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner Bahadır ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Serkan İnce olarak BENGİ Projesi kapsamında Altınova Cihan Yorgun Ortaokulunu ziyaret ettiler. 
Altınova Cihan Yorgun Ortaokuluna BENGİ Kapsamındaki İlk Resmi Ziyaret Yapıldı

     Ders zilinin çalmasıyla birlikte sabah erken saatlerde gerçekleşen ziyaret, İlçemiz Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan’ın, okul bahçesinin düzenlenmesi ve dönüştürülmesiyle alakalı gözlemlerde bulunmasıyla başladı. Okul idarecileri tarafından karşılanan Kaymakam, Okul Müdiresi Atiye Duran’dan okulumuzun tarihçesi, derslik, öğrenci ve öğretmen sayılarını da ihtiva eden fiziksel koşulları ile ilgili ayrıntılı bilgi aldı.

     İsmini, bir hayırseverimizin adından alan Cihan Yorgun Ortaokulu, 1’i özel eğitim sınıfı olmak üzere 18 dersliği, bir fen laboratuvarı, teknolojik tasarım sınıfı ve yazılım-kodlama-algoritma etkinliklerinin sürdürüldüğü robotik sınıfa sahip bir okulumuz. Genel öğrenci profili, akademik başarı grafiği ve okul-aile birliği çalışmaları hakkında da sorular soran İlçemiz Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, çok sayıda göç aldığı belirtilen bölgenin sosyo-ekonomik koşullarından dolayı kimi dezavantajlı ögeler barındıran her okulumuzda olduğu gibi öğretmenlerimize çok iş düştüğünü; gönüllü ek çalışmalarla buradaki evlatlarımızın hem eğitim-öğretime, hem de topluma kazandırmanın mümkün olduğuna vurgu yaptı. Bu çerçevede, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner Bahadır ile istişare halinde bir “aile eğitim programı”nın planlanarak özellikle Cihan Yorgun Ortaokulundan başlamak üzere uygulamaya konulabileceğini söyledi.

“Okullarımızı aile eğitimine açmamız gerekir. Aileleri okul vasıtasıyla doğru bilgi ve meziyetlerle buluşturmamız gerekir. Dezavantajlı bölgelerde, öğretmenlerimizin çocukları eğitmenin yanı sıra, anne-babaların da eğitilmesi hususunda bilhassa gönüllü çabalar göstermelerinin son derece önemli olduğunu düşünüyorum.” diyen Kaymakam Gökhan Görgülüarslan, okulun sosyal sportif faaliyetleriyle ilgili olarak özellikle atletizm alanında öğrencilerin ilgi ve başarılarının yüksek olduğu bilgisini almasının ardından sınıf ziyaretlerine geçti.

     Okulun sınıflarını ziyaret ederken öğrencilere çeşitli sorular yönelterek, onların geleceğe dönük hedefleri konusunda verdikleri cevapları dinleyen İlçemiz Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, öğrencilere şu sözlerle hitap etti:

“Sevgili çocuklar; ben ilkokulu birleştirilmiş bir köy okulunda tamamladım. Beş senelik ilkokul hayatım boyunca öğretmenim dışında herhangi bir meslekten kimseyi tanıma fırsatım olmadı. Siz, bizlerden daha şanslısınız. Çeşitli vesilelerle pek çok mesleği yürüten kişileri tanıyabiliyorsunuz. Akıllı tahtalarla, her türlü donanım ve ders araç gereciyle, ferah sınıflarda eğitim-öğretim görüyorsunuz. Bunlara her zaman için şükretmeli ve kıymetini bilmelisiniz. Sizlerin tek bir görevi var; çalışmak. Bu, erteleyemeyeceğiniz bir şey, sonraya bırakamayacağınız bir şey. Zamanın önemini unutmayın. Zaman çok çabuk geçiyor. Zamanın acelesi yoktur ama sonrasında cezalandırır, bunu aklımızdan çıkarmamamız gerekir. Başarıya giden en kısa yol, sahip olduklarımızı iyi değerlendirip zamanında ve planlı çalışmaktır.”

     Bir süre öğretmenler odasında öğretmenlerimizle de sohbet ederek istek ve ihtiyaçlarını soran Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, öğretmenlerimizin BENGİ Projesi kapsamında uygulanan çalışma ve etkinliklerin, eğitim-öğretim üzerindeki olumlu etkilerine ilişkin düşüncelerini dinledi.  Okul Müdiresinin mesai arkadaşları olan öğretmenlerden sitayişle söz etmesini büyük memnuniyetle karşıladığını belirten Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, genel olarak eğitim-öğretime; özel anlamda ise BENGİ çalışmalarına sağladıkları katkılardan dolayı teşekkür ettikten sonra öğretmenlerimize şöyle hitap etti:

“Biz de özellikle BENGİ ile yakalamaya çalıştığımız eğitim standardının çıtasını biraz daha yukarılara çıkarmak adına burada sizlerleyim. Ayvalık merkezine uzak olmakla kendinizi yalnız hissetmenizi istemeyiz. Burada yalnız değilsiniz, bunu bilmenizi isterim. Sorunlarınızı her zaman İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Kaymakamlığımıza bildirmeniz halinde muhakkak dikkate alınacağına emin olun. Sizlerden, bir parça daha fedakârlık ve gayret ile ‘aileleri okulumuza nasıl çekeriz’ arayışıyla ilgili çalışma talep ediyorum. Çünkü ahlak sahibi ve donanımlı bireyler yetiştirme hedefine ulaşmada ailenin rolünü hepimiz biliyoruz.”

 

     Bu kapsamlı ve verimli ziyaretin sona ermesiyle birlikte İlçemiz Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Güner Bahadır Cihan Yorgun Ortaokulundan ayrıldılar.

 

05-10-201705-10-201705-10-201705-10-201705-10-201705-10-201705-10-201705-10-201705-10-201705-10-201705-10-201705-10-201705-10-201705-10-2017

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.