BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

BALIKESİR EĞİTİMDE NİTELİĞİ GELİŞTİRME VE İZLEME PROJESİ BENGİ KAPSAMINDA VALİ ERSİN YAZICI AYVALIK ÖĞRETMENLERİ İLE BULUŞTU

Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Ayvalık Kaymakamlığı ve Ayvalık Belediye Başkanlığı ile birlikte ortak olarak yürüteceği "Kitaptan Kanatlar" projesinin açılış toplantısının ardından, Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı, BENGİ Projesi kapsamında  öğretmenlerimiz ile bir araya geldi.  
BALIKESİR EĞİTİMDE NİTELİĞİ GELİŞTİRME VE İZLEME PROJESİ BENGİ KAPSAMINDA  VALİ ERSİN YAZICI AYVALIK ÖĞRETMENLERİ İLE BULUŞTU

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı´nın Eğitimin Mimarı Öğretmenlerimizle, Ayvalık Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde buluştuğu toplantıya,  Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal Nazlı, Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, Ayvalık Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cem Hamzaoğlu ile Okul Müdürleri  katıldı.

Tanıtım toplantısı, saygı duruşunun ardından İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.
İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Yıldız konuşmalarına, 13 Şubat 2017 tarihi itibariye yeni görevine başladığını ifade etti. Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı’nın himayesinde Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme  projesi BENGİ yürütme ekibi adına gerçekleştirdiği BENGİ projesi tanıtım sunumunun ardından ilimizde eğitim adına yapılacak her türlü örnek projeyi destekleyeceklerini belirterek eğitim camiamız adına Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’ya teşekkür etti.

Öğretmenleri BENGİ Projesinin içeriğini aydınlatma konusunda yapılan toplantıda Kaymakam Namık Kemal Nazlı,"BENGİ´nin ana merkezinde olan okuma ile ilgili "Kitaptan Kanatlar" Projesini başlattık. BENGİ Projesine bu anlamda olumlu katkılar sağlayacağına inanıyorum.Bu bir savaştır. Bu savaşta sizler ön cephede bulunuyorsunuz, ama bu savaş toplumun her kesimini ilgilendiren, lojistik destek verilmesi ve zaman zaman bizlerin de cepheye çıkmasını gerektiren bir savaştır." dedi.

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, 15 Temmuz darbe girişimine vurgu yaparak başladığı konuşmalarında, bizim bizden başka dostumuz olmadığını, vatanını ve milletini seven herkesin görevini en iyi şekilde yapması gerektiğinin altını çizdi. Böylelikle ülkemizin gelişip büyüyeceğini, bunun için öğretmenlerimize büyük görev düştüğünü belirtti. Bütün kamu görevlilerinin görevlerini eksiksiz yapması halinde memleketin çok şeyler kazanacağını söyledi. Etik ve insani değerlerle donatılmış iyi ahlaklı çocuklar yetiştirmemiz gerektiğini hatırlatarak, BENGİ projesi ile eğitim kalitesinin iyileştirilmesinin amaçlandığını ve bu konuda da öğretmenlerimize çok güvendiğini belirtti.

Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı konuşmalarını, “Biz burada eğitime mercek tutmak istiyoruz. Burada ana sorumlu sizlersiniz. BENGİ projesi herkesin katkı verebileceği bir proje. Akademik başarıdan, etik değerlere ve sosyal kültürel faaliyetlere kadar çok şey var. Herkes bu projeye katkı sağlasın. Başarıları ödüllendirelim. İnsanları onurlandırmak çok önemli. Öğrencilere okuma alışkanlığı kazandıralım. Böyle olursa büyük devlet oluruz. Okuma alışkanlığı da, ilk, orta ve lisede kazanılıyor. Sonradan bu alışkanlığı kazanmak çok zor. Hepinize başarılar diliyorum." sözleriyle tamamladı.

16-02-201716-02-201716-02-201716-02-201716-02-2017

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.