BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AYVALIK ATATÜRK İLKOKULU´NUN ÇOCUKLARIMIZA KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMA PROJESİ BAŞLADI..

AYVALIK ATATÜRK İLKOKULU´NUN ÇOCUKLARIMIZA KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMA PROJESİ BAŞLADI..

AYVALIK ATATÜRK İLKOKULU öğrencilerinin kendi tasarrufları ile kendi tercih ettikleri kitapları satın almalarına fırsat vermek için  planladıkları "Kitap Okuma Alışkanlığı Kazandırma Projesi", Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal NAZLI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Cem HAMZAOĞLU’nun, okulda öğrencilere kumbara dağıtımı ile başlatıldı.

Dağıtılan bu kumbaralarda çocuklar para biriktirerek, 15 gün sonunda okulda kurulacak olan stantlardan istedikleri kitapları seçerek alabilecekler. Stantlardaki kitaplar, okul yönetimi ve öğretmenler tarafından incelenerek çocukların beğenilerine sunulacak.

Bu şekilde çocuklara tasarruf etme bilinci aşılanırken, birikimlerinin kendilerini geliştirme yönünde yapabilecekleri en güzel yöntem olan, kitap okuma kültürüne de katkı sağlamış olacaklardır.

Okulda proje kapsamında yapılacak çalışmalar 1. ve 2. Dönemi de kapsayacak şekilde düzenlenerek,  teknoloji ve internet ile çevrelenmiş çocuklarımızın , kitapların büyülü dünyası hakkındaki  farkındalık seviyelerinde artışa neden olması beklenmektedir.

Stantların kurulması ile oluşturulacak fuarın açılışı 26 Aralık 2016 tarihinde yapılacak.

Okul, öğrenci, veli bütünlüğünün sağlanması yönünde de katkı sağlayacak olan projeye,  başta Okul Müdürümüz Mustafa KARAMAN olmak üzere emeği geçen VE herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

16-12-201616-12-201616-12-201616-12-201616-12-201616-12-2016

 

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.