BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Balıkesir Ayvalık Çakmak Köyü Ortaokulunun E -Twinning Projesindeki Büyük Başarısı

Balıkesir Ayvalık Çakmak Köyü Ortaokulunun E -Twinning Projesindeki Büyük Başarısı


              Balıkesir Ayvalık Çakmak Ortaokulu´nun, İtalya, Fransa ve Yunanistan ile ortak gerçekleştirmiş olduğu "VERBA VOLANT" isimli E-Twinning Projesi, aldığı "Ulusal Kalite Ödülü" nün ardından," Avrupa Kalite Etiketi Ödülü" alma başarısını göstermiş ve 1-3 Aralık 2016 tarihlerinde Antalya´da gerçekleştirilen   E-Twinning   7. Ulusal Konferansına katılma ve projeyi sergileme hakkı kazanmıştır. 

            Bu proje sayesinde, öğrencilerimiz hayatlarında ilk defa ülke dışından kişilerle iletişim kurmanın, arkadaş olmanın ve ortak değerlere sahip olmanın verdiği heyecanı yaşarken, bilişim teknolojilerini daha önce hiç kullanmadıkları düzeyde kullanıp, aynı zamanda eğlenerek de birçok yeni deneyimde bulundular.

             E-Twinning üzerinden yürütülen "Verba Volant" isimli projenin asıl amacı olan Gestures ( sözsüz iletişim) şekillerinin belirlenerek, Gestures (Akdeniz´e kıyısı olan ülkelerin sözsüz iletişim şekilleri)  e-kitabı oluşturulması. Bu kitap, öğrencilerin interaktif olarak yurt dışındaki öğrencilerle görüşmesi sonucu oluşturuldu.

             Antalya´da yedincisi düzenlenen, en iyi projelerin ödüllendirildiği ve katılan tüm projelerin sergilendiği konferansta, proje yürütücüsü  Çakmak Ortaokulu Öğretmeni Niyazi Alkan´ın projesinin detayları sergilenirken, Balıkesir ve Ayvalık´ın tanıtımına katkıda bulunacak öğelere de yer verilmiştir.

             Konferansta, e-twinning yaygınlaştırma çalışmalarının yanında, kodlama, yaratıcılık, eğitimde teknoloji kullanımı ve kariyer eğitimi gibi birçok konuda eğitim düzenlenmektedir.

                 Başta projenin asıl yürütücüsü  Çakmak Ortaokulu Öğretmeni Niyazi Alkan olmak üzere, projeyi sahiplenerek her konuda yardımcı olan Çakmak Ortaokulu öğretmenleri İrem Karatepeli, Güney Kutlu ve Reşat Öztürk´ü ve öğrencilerimizi tebrik ediyor, emeklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.

 

01-12-2016

         01-12-2016


02-12-2016

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.