BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ YAPILDI.

EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜLLERİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİ YAPILDI.

Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından dördüncüsü düzenlenen  Eğitim ve Öğretimde  Yenilikçilik Ödülleri Töreninin ardından, Balıkesir ARGE´nin sunumuyla, öğretmen ve okul müdürlerimize, Cunda Uygulama Otelinde, bilgilendirme semineri verildi. 

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğünden Şube Müdürü Fahri ACAR´ın seminer açılış konuşmasında, bu seminer sonrasında, katılan öğretmen ve okul müdürlerimizin, okullarında yenilikçilik ödüllerinin bilgilendirmesini yapmalarını ve yenilikçilik ödüllerine başvuruların artış göstermesini beklediklerini söyledi.

Eğitim ve öğretim alanında özgün uygulamaların teşvik edilmesi ve paylaşımının sağlanması amacıyla düzenlenen yenilikçilik ödüllerinin, öğrenci ve öğretmenlerin daha iyi eğitim ve öğretim imkanı sunmayı, yenilikçi uygulamaları eğitim sistemine kazandırmayı hedef aldığını, MEB Strateji Geliştirme Başkanlığı Genelgesi doğrultusunda açıklayan ARGE Ekibi ; "Eğitim Ve Öğretimde Yenilikçilik  Ödülleri" faaliyetinin gerçekleştirileceği kategorilerin sunumunu yaptı.

Yenilikçilik Ödüllerinin, detaylarıyla anlatılan kategorileri :

Öğretim Yöntem ve Teknikleri,

Bilimsel ve Teknolojik Faaliyetler,

Kurumsal Kapasitenin Geliştirilmesi,

Eğitim ve Öğretime Erişim ve Yönlendirme,

Olumlu Tutum ve Davranışların Geliştirilmesi.

 

30-11-201630-11-2016

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.