BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen´in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen´in Cumhuriyet Bayramı Mesajı

93 yıl önce bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde ilk meclis Cumhuriyeti ilan etti. Milli birlik ve beraberliğimizin, vatanımızın bölünmez bütünlüğünün en büyük teminatı olan Cumhuriyetin 93. yılı hepimize kutlu olsun.

Tarih boyunca bağımsızlık, milli birlik ve beraberlik en büyük değerlerimiz olmuştur. 1923 yılında ilan edilen Cumhuriyet ile beraber bu değerler artarak devam etmiştir. Bizler görev yaptığımız süre boyunca bu milletin şanına yakışır şekilde davranmayı kendimize görev bildik. Milletimizin refahı ve mutluluğu için çalışmaya ve ükemizi muhasır milletler seviyesinin üstüne çıkarmaya kararlıyız.

Yakın zamanda yaşadığımız hain darbe girişiminin ardından milletçe kenetlendik. Biliyoruz ki ülkemizin gelişmesi adına alacağımız sorumluluklar her zamankinden daha fazla. Bizler eğitim gönüllüleri olarak inançlıyız, coşkuluyuz, arzuluyuz. Milli birlik ve beraberlik ruhunu bizlere aktaran atalarımızın mirasını genç kuşaklara aktarmak gibi kutsal bir görevi yapıyoruz. 

Bu duygu ve düşüncelerle Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. yılını kutluyor, başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyor, saygılar sunuyorum.

 

Erkan BİLEN

İlçe Milli Eğitim Müdürü

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.