BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRETMENLERİMİZE SEMİNERLER DEVAM EDİYOR

Bakanlığımız ile Öğretmen Akademisi Vakfı arasında imzalanan protokol çerçevesinde;  Bakanlığımıza bağlı resmi okullarda görev yapan tüm öğretmenlerin vizyonlarının geliştirilmesine, mentörlük, koçluk ve liderlik ile diğer yönetim becerilerine yönelik faaliyetler tasarlamak, planlamak ve gerçekleştirmek amacıyla ÖRAV tarafından gerçekleştirilen eğitimler Ayvalık´ta devam ediyor.
ÖĞRETMENLERİMİZE SEMİNERLER DEVAM EDİYOR

            Geçtiğimiz yıl Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan ve İlçenin akademik başarısını arttırmayı amaçlayan "Hep Birlikte Hedefe" projesine dönük faaliyetler devam ediyor.  5-6 / 7-8 Eylül 2016 seminer döneminde tüm liselerden temsilen katılan gruplardan oluşan öğretmenlerimize “Lise Öğrenen Lider Öğretmen” eğitimi, ÖRAV Eğitmenleri Mehmet EROĞLU ve Yahya ALKAN  tarafından verildi.

           24 – 25 Eylül 2016 cumartesi / Pazar günleri ise Cihan Yorgun Ortaokulu ve Ali Çetinkaya İlk ve Ortaokulu Öğretmen ve idarecileri ile birlikte “ Öğrenen Lider Öğretmen” eğitimi; ÖRAV Eğitmenleri Yahya ALKAN, Kemal AKAR, Ümit ALTUNDAĞ, Özcan ASLAN tarafından verildi. Son derece keyifli ve verimli geçen eğitimin içeriği, yapılandırmacı yaklaşım temelli olup; öğretmenlerin bilgiyi değil öğrenmeyi öğreten liderler olarak gelişmeleridir. Eğitim yaparak yaşayarak öğrenmeye uygun kurguda düzenlenmiş. Aynı zamanda okul temelli mesleki gelişim yaklaşımıyla, aynı okul kültürünü paylaşan öğretmenlerin, meslektaş dayanışması geliştirmeleri eğitimin önemli hedeflerinden. 

06-10-201606-10-201606-10-201606-10-2016

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.