BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN ERKAN BİLEN´İN 2016-2017 SENE BAŞI MESAJI

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğrencilerimizin temel değerleri benimsediği, geçmişi ile geleceğinin sentezini yapacağı, yüksek karakterli bireyler olmaları yolunda Milli Eğitim Bakanlığımızın belirlediği hedef ve amaçlar doğrultusunda yeni bir eğitim öğretim yılına başlıyoruz.
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SAYIN ERKAN BİLEN´İN 2016-2017 SENE BAŞI MESAJI

KIYMETLİ MESLEKTAŞLARIM,

  Tertemiz yürekleriyle, yüksek enerjileri ile aile kucağından sizlerin bilgi ve vicdanına koşan geleceğimizin teminatı çocuklarımızın Milli Eğitim Temel Amaçları çerçevesinde yetiştirilmesi konusunda sizlere olan inancımız tamdır. Başka hiçbir meslek yoktur ki geleceğe doğrudan katkı sunabilsin. "İnsanı yaşat ki Devlet Yaşasın" anlayışını düstur edinip, her öğrencimizi kendi yetenekleri doğrultusunda geleceğe taşıyacak onurlu bir mesleğe sahibiz.

 15 Temmuz demokrasimize ve milli irademize karşı yürütülen hain darbe girişiminin ardından milletçe el ele vererek birlik ve beraberlik gücümüzü gösterdiğimiz bu büyük günde milletçe gösterdiğimiz kahramanlıklar okullarımızda yaşatılmaya devam edecektir. Özellikle demokrasi bilinci gelişmiş bireyler yetiştirilmesi konusunda sınıf ve okul ortamlarının sağlanması, fırsat eğitimlerine yer verilmesi bu süreçte çok önemli olacaktır. 

  EĞİTİMDE FEDA EDİLECEK BİREY YOKTUR

  Öğrencilerimiz işlenmeye hazır mücevherlerdir. Okullarımızın sadece akademik ortamlar olarak algılanması doğru bir tutum değildir. Özelikle bu yıl sanatsal aktivitelere ağırlık verilerek estetik duygusu gelişmiş bireyler yetiştirmeyi amaç edinmeliyiz. Geçtiğimiz yıllarda yaptığımız çalışmaları, yanına farklı etkinlikler ekleyerek devam ettirmeliyiz. Her öğrenciyi kucaklayacak faaliyetlerle okulları yaşanabilir ortamlara dönüştürmek en doğru yöntemdir. Eğitimde feda edilecek birey yoktur. Zor da olsa sabırla, inançla ve tekrar ederek görevimizi yapmaya devam edeceğiz.

 

SAYGIDEĞER VELİLER,

  Sizler de okul hayatı yaşadınız. Günümüz eğitim-öğretim anlayışı eskiye nazaran biraz daha modernize edilmiştir. Özellikle Bakanlığımızın son yıllardaki müdahaleleri ile eğitim-öğretim sisteminde birtakım değişiklikler yapılmıştır. Ders müfredatları ve sınav sistemlerinde olan bu değişiklikleri daha yakından takip edebilmek adına okullarımızdan destek alabilirsiniz. Beklentiniz ne kadar büyük olursa olsun, çocuğunuzun takibini doğru yaparsanız amacınıza ulaşabilirsiniz. Bu nedenle okullarımızla işbirliği içinde olunuz. Okullara sağlayacağınız bu destek öğrencinizin daha başarılı bir eğitim-öğretim ortamına sahip olmasını sağlayacaktır. 

 

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER,

  Eğitim-öğretim sürecinde hepimizin ortak amacı sizlerin gelecekte güçlü bireyler olmanızı sağlamaktır. Milli Eğitim Bakanlığımızın tüm stratejisi sizler üzerine kurulmuştur. Sizler bu kadar değerliyken, kendinizi biraz daha önemseyerek eğitim-öğretim sürecine başlamanız önemli olacaktır. Sizlerin en çok korkusu hata yapmak olabilir, Ama unutmayın ki büyükleriniz olarak bizler de zaman zaman hatalar yapabiliyoruz. Okullar bu hataların telafilerinin yapılacağı yerlerdir. Ülkemizin uluslararası düzeyde ön sıralarda olabilmesi için sizlerin de bu süreçte zaman zaman yorulsanız da aktif olması gerekiyor. Unutmayın ki hiç kimse bir daha geçmişine dönemez. O yüzden bugünün kıymetini bilmenizde fayda var.

 

Tüm bu duygu ve düşüncelerimle Okul İdarecilerimize, Öğretmenlerimize, Yardımcı Personelimize, Velilerimize ve öğrencilerimize sorunsuz, başarılı ve mutlu olacakları bir eğitim öğretim yılı diliyorum.

 

Erkan BİLEN

İlçe Mlli Eğitim Müdürü

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.