BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

AYVALIK´TA BEYAZ BAYRAK TÖRENİ

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının 2006 yılından bu yana ortak olarak yürüttüğü “Okullarda Beyaz Bayrak Projesi” kapsamında 2015-2016 eğitim öğretim yılında Ayvalık’ta başvuru yapıp bayrak almaya hak kazanan 12 okula; sertifika, pirinç levha ve beyaz bayrakları, Kaymakam Namık Kemal NAZLI, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN tarafından Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu toplantı salonunda düzenlenen törenle teslim edildi.
AYVALIK´TA BEYAZ BAYRAK TÖRENİ

Temizlik ve Hijyen bakımından okullarda sağlıklı koşulların sağlanmasını amaçlayan Beyaz Bayrak projesi kapsamında lavabo ve tuvalet temizliğinden, sınıflardaki çöp kovalarına kadar birçok hijyenik kriterleri kapsayan değerlendirme sonucu “Beyaz Bayrak” almaya hak kazanan okullar belirlendi. Bu değerlendirme sonucunda Ayvalık’ta 12 İlkokul Beyaz Bayrak almaya hak kazandı. Sertifikaları okul müdürlerine teslim eden Kaymakam NAZLI, “Okullarımızın temizliği çocuklarımın sağlığı açısından çok önemli. Bu konuda göstermiş olduğunuz hassasiyetin ilçemizdeki tüm okullara yayılmasını diliyor, hepinizi tebrik ediyorum.” İfadelerini kullandı.

Sene başında yapılan başvurular neticesinde Nisan ayında yapılan değerlendirme sonucu Beyaz Bayrak almaya hak kazanan okullarımız:

Altınova Atatürk İlkokulu

Ayvalık Atatürk Anadolu Lisesi

Necmi Komili İlk-Ortaokulu

Sakarya Ortaokulu

Çamoba İlkokulu

Ali Çetinkaya Ortaokulu

Kıvanç Sarlıcalı İlkokulu

15 Eylül Ortaokulu

Cunda Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi

Abdulvahit Sağlam İlkokulu

Ayvalık Anaokulu

 

Zübeyde Hanım M.T.A.L

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.