BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİMİZ VERİMLİLİK TEMALI FİKİR YARIŞMASINDA TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Verimlilik Genel Müdürlüğünce düzenlenen Verimlilik temalı fikir yarışmasında Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. sınıf öğrencimiz Büşra AYAZ Enerjinin Verimli Kullanımı, Çevre Bilinci, Doğa Sevgisi konusuyla Fikir kategorisinde Türkiye üçüncüsü olmuştur.
ÖĞRENCİMİZ VERİMLİLİK TEMALI FİKİR YARIŞMASINDA TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

YARIŞMA FİKİR VE KISA FİLM OLMAK ÜZERE İKİ KATEGORİDE GERÇEKLEŞTİ.

25 Nisan – 01 Mayıs 2016 tarihleri arasında “Verimlilik Haftası” etkinlikleri kapsamında, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik yapılan yarışma Fikir ve Kısa film kategorilerinde gerçekleşti. Konu başlıkları aşağıdaki konulardan birini içermektedir:

1. Eğitimde, Öğretimde Verimlilik ve Yenilik

2. Zamanı Verimli Kullanmak, Birlikte Çalışabilirlik

3. Bilişim Teknolojileri ve İnternetin Verimlilik Amaçlı Kullanımı

4. Enerjinin Verimli Kullanımı, Çevre Bilinci, Doğa Sevgisi

5. Günlük Yaşamda Engelli Ortamların İyileştirilmesi

6. Bilinçli Tüketici Olmak, İsrafın Önlenmesi, Tüketici Hakları

 

CUNDA MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ÖĞRENCİSİ BÜŞRA AYAZ TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

 

Düzenlenen yarışmaya fikir kategorisinde “Enerjinin Verimli Kullanımı, Çevre Bilinci, Doğa Sevgisi” konu başlığıyla katılan Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 12. Sınıf öğrencimiz Büşra AYAZ büyük başarı göstererek Türkiye üçüncüsü olmuştur. Suyun günlük kullanımında verimliliğin artırılarak, tasarruf sağlanmasını, uygulanacak sistemle de, evlerde, okullarda ya da toplu kullanım alanlarındaki su kullanımınsa sarfiyat sağlayacak sistem fikri üzerinde hazırlanmıştır. Yarışmada proje danışmanı olarak görev alan Bilgisayar Öğretmeni Sercan ÜNLÜ, Enerjinin Verimli Kullanımı, Çevre Bilinci, Doğa Sevgisi temalarında yarışmaya katıldıklarını, üretilen fikrin ödül almasının öğrencimiz ve okulumuz  adına çok sevindirici olduğunu belirtti.

 Ödül töreni 25 Nisan tarihinde Ankara´da gerçekleşecektir. Öğrencimizi, okul idaresi ve Proje danışman öğretmeni Sercan Ünlü´yü kutluyoruz.

13-04-2016

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.