BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MİNİ MİNİKLER FUTBOL ŞENLİĞİ BAŞLADI

Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün ortaklaşa yürüttüğü Ayvalık’ta yer alan 16 ilkokulu kapsayan Minikler Futbol Şenliği büyük bir coşkuyla başladı.
MİNİ MİNİKLER FUTBOL ŞENLİĞİ BAŞLADI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı faaliyetleri içerisinde düzenlenen “Ayvalık Kaymakamlığı 23 Nisan Mini Minikler Futbol Şenliği” 1 Nisan-23 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek olup İlkokulların 1-4. Sınıf öğrencilerini kapsıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN, Şube Müdürü Erkin KAMACI, okul müdürleri, öğretmen ve çok sayıda öğrencinin de yer aldığı açılış töreninde mini miniklerin heyecanı görülmeye değerdi.

Turnuvanın çok büyük ilgiyle karşılandığını ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü BİLEN, “Okullar çocuklarımızın sağlam kişilik kazandığı, sosyalleşerek toplumsal hayata uyum kazandığı yerlerdir. Fakat günümüzde gelişen eğitim sistemi farklı düşünmemizi gerektiriyor. Yıl içerisinde zaten Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlükleri faaliyetleri doğrultusunda sportif turnuvalar yapılmakta. Ama hala oyun çağında olan, oyunlarla öğrenen ve kendini geliştiren minik öğrencilerimiz bu sürece dahil olamamaktaydı. Bu düşünce ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ile birlikte harekete geçtik. Miniklerin yüzünden de görüldüğü gibi çok doğru bir tercih olmuş. Turnuvada ter akıtacak tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum. Turnuvada emek harcayan herkese de teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Turnuva hakkında bilgi veren turnuva sorumlusu Ertan YASAL, “Bu turnuvada amaç çocukları yarıştırmaktan ziyade onlara spor sevgisini aşılamaktır. Spor sevgisi kazanan çocuklar daha sağlıklı bir gelecek hayal eder. Aynı zamanda farklı okullardaki öğrencilerin birbiriyle kaynaşması bizim için önemli. Zaten turnuvanın sonunda da tüm okullardan seçilen öğrencilerle karma gösteri maçı yapılacak. Bununla birlikte bu turnuvanın köyden gelen öğrencilerimiz için de farklı bir anlamı var.” dedi.

 

Aymeyo Futbol sahasında 1 Nisan’da başlayan turnuva 15 Nisan final günüyle sona erecek olup hafta içi her gün müsabakalar devam ediyor.

08-04-201608-04-201608-04-201608-04-201608-04-201608-04-201608-04-201608-04-2016

 

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.