BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ZİHİN HARİTALARI EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinasyon Ekibi Üyesi Canan ULUSOY tarafından organize edilerek, 3 gün süreyle Hafıza Teknikleri Uzmanı Cem Gören tarafından eğitim verildi.
ZİHİN HARİTALARI EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Proje Koordinasyon Ekibi Üyesi Canan ULUSOY tarafından organize edilerek, 3 gün süreyle Hafıza Teknikleri Uzmanı Cem Gören tarafından verilen eğitim, Cunda Uygulama Otelinde 5 – 6 Ekim 2015 tarihlerinde gerçekleştirildi. Öğretmenlere, daha verimli ve kaliteli öğrenme ve öğrendikleri teknikleri öğrencilere de öğreterek, ders başarılarını %100 arttırmalarına imkan sağlayacak  teknik bilgiler almalarının yanında, çeşitli uygulamalar yaptırılarak zihin haritaları kullanma yöntemlerini öğrenmeleri sağlandı.

İlk iki gününde Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinin tamamına verilen eğitim 3. gününde ise tüm ilçemiz okullarından gelen öğretmenlerimiz  ile Ayvalık geneline de yaygınlaştırılmış oldu.

Zihin Haritalarının kullanımıyla, daha hızlı ve kalıcı öğrenme sağlandığı bilimsel araştırmalarla da kanıtlanmış yöntemlerdendir.  Bilgiyi depolama, geri çağırma işlemlerinin güçlendirilmesi, beynimizin çalışma yapısı gereği,  geçici durumdaki bilgilerimizi daha sıkı bağlarla birbirine bağlamakta, çok geniş veri içerse bile her türlü bilgi tutulduğu yerden hızı bir şekilde geri çağırılabilmektedir. Ancak bu işlemlerin sorunsuz bir şekilde uygulanması için, öğrenilen tekniklerin her fırsatta hayata geçirilmesi, gerek günlük hayatımızda gerekse eğitim ortamlarında yapılan teknik çalışmalarla desteklenmelidir.

 

Eğitimlere de katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN; bu yöntemlerin öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz tarafından kullanılması ana hedefimiz olan eğitim kalitemizi yükseltmek yolunda attığımız adımlardan biri olacaktır diyerek, Hafıza Teknikleri ve Zihin Haritalarının Eğitimde kullunılabilmesi  için  yapılacak eğitimlere destek vereceklerini vurgulayarak  hem eğitimi veren Uzman Cem GÖREN’e hem de Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi  eğitim kadrosunda emeği geçen herkese ve okul müdürü Sadettin SAGİT’e teşekkürlerini iletti.

 

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.