BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ayvalık II.Uluslararası Çocuk Halk Oyunları Şenliği

Balıkesir´in Ayvalık ilçesinde, 20-25 Nisan tarihleri arasında gerçekleşmesi planlanan 2. Ayvalık Uluslararası Halk Oyunları Şenliği başladı.
Ayvalık II.Uluslararası Çocuk Halk Oyunları Şenliği

 

 

Bu yıl ikincisi planlanan Ayvalık Uluslararası Halk Oyunları Şenliği konuk ekip temsilcilerinin İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erkan Bilen´i makamında ziyaret ederek kendilerine gösterilen yoğun ilgiden dolayı teşekkür ederek bu tür etkinliklerin devamının sağlanması ülkeler arası kültür köprüsünün sağlamlaşacağının somut göstergesi olacağını ifade ettiler.İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erkan Bilen "Bu tür etkinliklerin önemli olduğunun vurgusunu yaparak kültürel olayların artarak devam edeceğini ve ülkeler arası dostlukların pekişeceğini" belirtti.

halk oyunları şenliği halk oyunları şenliği halk oyunları şenliği

İlçemizde, 20 Nisanda başlayıp 25 Nisan tarihinde sona erecek olan 2. Ayvalık Uluslararası Halk Oyunları Şenliği İlçe protokolü ve konuk ekiplerinin de hazır bulunduğu yürüyüş kortejiyle başladı.

 

şenlik şenlik şenlik

 Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen şenlik programının ilk gününde Ali Bey (Cunda) Adasındaki Güneş Saati Meydanında gösteriler yapan üç ülke ve Ayvalıklı çocukların sergiledikleri halk oyunları vatandaşlar tarafından büyük bir ilgiyle karşılandı.

halk oyunları şenliği halk oyunları şenliği

Ayvalık´ta ki 2. Uluslararası Halk Oyunları Şenliği kapanışı  24 Nisan saat 20:00 da Ayvalık Anfi Tiyatrosunda yapılacaktır.

şenlik

şenlik

 

 

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.