BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM BAŞARISI ARTIMA EKİPLERİYLE AKŞAM YEMEĞİ

İlçemizin eğitim kalitesini artırmaya yönelik olarak kurulan ,Akademik Başarıyı Artırma Ekibi, Proje Koordinasyon Ekibi, Rehberlik ve Yönlerdirme Ekibi Üyeleri için organize edilen akşam yemeği,Kaymakamımız, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, Şube Müdürlerimiz, okul müdürlerimiz, hayırseverimiz, ve ekip üyelerimizin katılımıyla öğretmenevinde gerçekleştirildi.
EĞİTİM BAŞARISI ARTIMA EKİPLERİYLE AKŞAM YEMEĞİ

 Projenin stratejik amaçlarından biri olan ve hayata geçirilen,ilçe genelindeki ortaokul 8. sınıf öğrencilerine yönelik olarak 15 Eylül Ortaokulunda açılan TEOG Hazırlık ve Yetiştirme kursları devam etmektedir. Açılışın yapıldığından beri her hafta sonu öğrencileri ve okulu ziyaret eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN, ziyaret ettiği sınıflarda öğrencilerin hedeflerine ulaşmaları için İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak tüm imkanları seferber ettiklerini ifade etti. Ayvalık öğrencilerinin Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Anadolu Lisesi veya Anadolu Meslek Lisesi olarak hangi okula yerleşmek istiyorlarsa bu amaçlarına destek olmak adına ilçe genelinde eşgüdümlü ve tutarlı politikaları uygulamaya koyduklarını belirtti.

             İlçe Kaymakamımız Sayın Namık Kemal Nazlı da "Projeyle öğrencilere akademik, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerden oluşan hizmetler sunulduğunu, emeği geçen tüm eğitimcilerimize teşekkür ettiklerini"  belirtti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN projenin ikinci basamağı olarak rehber öğretmenler tarafından oluşturdukları ekiple tüm ortaokul öğrenci ve velilerine eğitimler verilmeye başlandığını söyledi. TEOG Sınav Sistemi, Sınav Kaygısıyla Başetme, Soru Çözme Teknikleri, Zamanı Doğru Yönetme, Başarı ve Motivasyon konularında eğitimler verildiğini söyleyerek, 3 adım olan proje koordinasyon ekiplerile de , Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Avrupa Birliği ve Tübitak Projelerinde nitelikli başvuru sayısını artırmayı hedeflerdiklerini açıkladı. Her eğitim öğretim yılında başvuru sayısını artırmayı planladıklarını, ekip çalışması ruhunu yakalayan öğreci ve öğretmenlerimizin başarısında gözle görülür farklar yaşandığını söyledi.

 

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.