BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Akademik Başarıyı Artırma Projesi

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen Akademik Başarıyı Artırma Projesi ile öğrencilerin TEOG başarılarını yükseltmek hedefleniyor. Proje ile 8. sınıftan mezun olan her bir öğrencinin ilgi ve yetenekleri doğrultusunda hedefledikleri liselere yerleşmelerini desteklenecek.
Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün Akademik Başarıyı Artırma Projesi

 Projenin stratejik amaçlarından ilki ilçe genelindeki ortaokul 8. sınıf öğrencilerine yönelik olarak 15 Eylül Ortaokulunda açılan TEOG Hazırlık ve Yetiştirme kursuyla başladı. 

            İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN kursun ilk günü 15 Eylül Ortaokulunda öğrencileri ve öğretmenleri ziyaret etti. BİLEN, ziyaret ettiği sınıflarda öğrencilerin hedeflerine ulaşmaları için İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak tüm imkanları seferber ettiklerini ifade etti. Ayvalık öğrencilerinin Fen Lisesi, Sosyal Bilimler Lisesi, Anadolu Lisesi veya Anadolu Meslek Lisesi olarak hangi okula yerleşmek istiyorlarsa bu amaçlarına destek olmak adına ilçe genelinde eşgüdümlü ve tutarlı politikaları uygulamaya koyduklarını belirtti.

             Projeyle öğrencilere akademik, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerden oluşan belirli bir plan ve program dâhilinde hizmetler sunulacak.  İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN projenin ikinci basamağı olarak rehber öğretmenler tarafından oluşturdukları ekiple tüm ortaokul öğrenci ve velilerine eğitimler verileceğini kaydetti. Bu hafta başlayacak olan çalışmalarla öğrenci ve velilere TEOG Sınav Sistemi, Sınav Kaygısıyla Başetme, Soru Çözme Teknikleri, Zamanı Doğru Yönetme, Başarı ve Motivasyon konularında eğitimler verilecek.

  

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.