BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erkan BİLEN´in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Erkan BİLEN´in 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

             Çok kıymetli meslektaşlarım;

             Çocuklarımızı ve gençlerimizi bilgiyle yoğurup, sevgiyle şekillendiren öğretmenlerimize saygı, şükran ve minnet duygularımızı ifade ettiğimiz bir gündeyiz.   Bizleri sevgi ve bilgileri ile donatan, iyi insan olmanın erdemlerini, hayata ve bilime dair kendimizi geliştireceğimiz, yaşamımızı kolaylaştıracak bilgileri bize öğreten değerli öğretmenlerimiz her insanın hayatında vazgeçilmez ve unutulmaz bir öneme sahiptir.

Geleceği şekillendiren çocuklarımız, çocuklarımızı şekillendiren ise öğretmenlerdir. Öğretmenlerimizin dünyamızdaki değişimleri, yenilikleri izleyebilen, geleceğin Türkiye’sini oluşturacak başarılı gençleri yetiştirmek gibi büyük bir sorumluluğu bulunmaktadır. Sadece bilgi, beceri, deneyimleriyle değil büyük sorumlulukla, özveriyle, sabırla, inançla, sevgiyle bu görevi yerine getiren siz değerli öğretmenlerimizi, geleceğimizin güvencesi görüyoruz. Çünkü geleceğimizin öğretmenlerimize bağlı olduğunu biliyoruz.

Öğretmenlik idealizmdir, sevgi, emek, fedakârlık ister, yeri gelir kendinden vazgeçmeyi ister. Sizler hep iyiyi ve güzeli arayan, bu değerleri toplum yaşantısına hâkim kılmaya çalışan anlayışın yılmaz savunucularısınız. İnsanı yetiştirmek amacıyla verdiğiniz emek ve sevgi için, fedakârca gayretleriniz için şükranlarımı sunuyorum.  Bizler de bu minnet duygusuyla her zaman bu onurlu hizmetinizde sizlerin yanınızda,  öğretmenlerimize ve öğrencilerimize durmadan, yorulmadan çok daha iyi imkânlar sağlamanın gayreti içerisinde olacağız. Barışın, sevginin, mutluluğun ve huzurun olduğu, herkesin yüzünün güldüğü eğitim ortamlarını oluşturmak için var gücümüzle çalışacağız.   

Sizlere sağlık ve esenlik içinde nice uzun yıllar, başarılı hizmetler; emekli öğretmenlerimize ise sağlık, huzur ve refah içinde mutlu bir emeklilik hayatı diliyorum. Bu vesileyle ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, hepinize saygılarımı sunuyorum.

 

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.