BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Güner BAHADIR'ın İlköğretim Haftası Mesajı

İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Güner BAHADIR'ın İlköğretim Haftası Mesajı

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşlarını, kahraman gazilerimizi, Necmettinleri, Aybükeleri ve tüm eğitim şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum.

 

Yeni bir eğitim öğretim yılı; yeni umutlar yeni başlangıçlar demektir. Cumhuriyetimizin 100. yılında Türkiye Yüzyılı hedefleri doğrultusunda hep birlikte bu yılı daha başarılı ve verimli bir şekilde tamamlamak için tüm gücümüzle çalışacağız.

 

Öncelikle 53 okulumuzda görev yapan 1061 değerli öğretmenimize, 10686 öğrencimize ve ailelerine teşekkür etmek istiyorum. Sizler bu topluluğun en önemli parçasısınız. Ve her birinizin katkısı eğitim sistemimizin başarısını şekillendiriyor.

 

Milli ve manevi değerlerimize bağlı çağdaş bir eğitim anlayışını benimsemeye devam edeceğiz. Öğrencilerimizi sadece akademik bilgiyle değil aynı zamanda insanlık değerleriyle donatacağız. Onların karakter gelişimine, ahlaki değerlerine ve insan haklarına duyarlı bireler olarak yetişmelerine yardımcı olacağız.

 

Sonuç olarak yeni eğitim öğretim yılında Ayvalık ilçemizde büyük işler başaracağımıza inanıyorum.

 

İlçemizde eğitim seviyesini daha da yükseltmek için fiziki ortamların iyileştirilmesini de önemsiyoruz. Bu bağlamda mevcut okullarımızda bakım-onarım, yenileme çalışmalarını teknolojik donanımları, spor ve sanat alanlarını kütüphaneleri, yeşil alan ve çevre düzenlemelerini engelli öğrenci ve velilerimizin erişebilirlik imkânlarını artırmaya yönelik çalışmalarımızı her zamankinden daha yoğun bir şekilde devam ettiriyoruz.

 

İlçemizde devlet yatırımlarımızın yanında hayırseverlerimizin de büyük destekleriyle tamamlanan 6 yatırım ( Halk Eğitim Merkezi, Cunda MTAL Plajı, Rehberlik Araştırma Merkezi, Mutluköy Yaşam Merkezi, Yeniköy yaşam merkezi, Karaayıt Yaşam Merkezi ), devam eden 3 yatırım ( Bağyüzü İlk/Ortaokulu, Altınova Merkez İlkokulu, Tarihi Kız Meslek Lisesi), yapımına başlanan 5 yatırım (Atatürk İlkokulu, Zeynep Perkit İlkokulu, Mehmet Can Övünür Anaokulu, Sakarya Ortaokulu, Sabahat Öztürk Göksel MTAL) ve 2024 yılı için planladığımız 4 Yatırım ( Sarımsaklı Anaokulu,  Altınova'ya 24 derslikli ilkokul, Çakmak'a yeni bir okul binası, Özel Eğitim İş ve Uygulama Okulu)   bulunmaktadır. 18 yatırımımızın toplam maliyeti 310 milyon liradır. Yatırımlarımız için Milli Eğitim Bakanlığımıza, hayırseverlerimize desteklerini bizden esirgemeyen tüm paydaşlarımıza teşekkür ederiz.

 

Ayvalık İlçemizin eğitim alanındaki başarılarına hep birlikte odaklanmamız gerektiğine inanıyorum.

 

Bu konuda siz değerli yönetici ve öğretmenlerimize, personelimize, öğrenci ve velilerimize büyük bir teşekkür borçluyuz. Hep birlikte daha aydınlık bir geleceği inşa etmek için çalışacağımıza söz vererek bir kez daha 2023-2024 Eğitim Öğretim yılımızın hayırlı olmasını diliyorum.

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.