BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ GÜNER BAHADIR'IN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YARIYIL TATİLİ MESAJI

Tüm dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 salgını nedeniyle, küresel alanda yaşanan değişimler sebebiyle okullarımızdaki yüz yüze eğitimlerimiz, Bakanlığımız ve Bilim Kurulunun aldığı kararla 23 Mart 2020 tarihi itibariyle yerini uzaktan eğitime bıraktı.  
İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜMÜZ GÜNER BAHADIR'IN 2020-2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YARIYIL TATİLİ MESAJI

Sevgili Öğrenciler;

Önümüzdeki üç haftalık ara tatilde yeni döneme çok daha iyi bir başlangıç yapmak için tatilde olduğunuz süreyi iyi değerlendirin. Tatilde dijital cihazlarla zaman geçirmek yerine kitap okumaya, ailenizle keyifli etkinliklere, eğlenmeye zaman ayırın. 15 Şubat'ta, sizlerin sesiyle, neşesiyle var olan okullarımızda buluşmayı büyük bir özlemle bekliyoruz.

Kıymetli Meslektaşlarım;

Uzaktan eğitimin kaçınılmaz olduğu bir noktaya geldiği süreçte, her koşulda çocuklarımızın yanında olduğunuzu, öğrenmenin  mekanlardan sıyrılmış bir yolculuğa dönüşebileceğini gösterdiniz. EBA canlı ders uygulamasıyla, öğrencilerinizle candan buluşmalarınızla uzaktan eğitimi verimli kullanma noktasında en büyük motivasyonu  sağladınız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK' ün "Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun en fedakar insanlarıdır!" sözünün derinliğinde yatan anlamı bu süreçte tekrar gösterdiniz.  Sizlere dönem boyunca göstermiş olduğunuz özverili gayretlerinizden dolayı teşekkür ediyor; sağlıklı, mutlu bir tatil dönemi geçirmenizi diliyorum.

 Saygıdeğer Veliler;

Yüz yüze eğitime ara verilmesiyle birlikte her bir ev okul görevi gördü. Bu süreçte bizler öğrencilerimizin, sizler öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha anladık.Ara tatil süresince Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK'un  "Günlük yaşamımızın aslında çocuklarımız için ne kadar zengin ve keyifli bir öğrenme ortamı olduğunu birlikte fark edelim istiyoruz." düşüncesiyle sizler için kaleme aldığı "Hayatın İçindeki Müfredat" adlı el kitabı tatil sürecinde en önemli kılavuzunuz olacaktır. Tüm sabrınız, ilginiz, sevginiz ve hoşgörünüzle çocuklarımıza uzaktan eğitim sürecinde destek oldunuz.

Tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve velilerimize sağlık, sıhhat ve esenlikler diliyorum.

Güner BAHADIR     

İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.