BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYIRSEVERLERİMİZDEN AYVALIK´A BİR OKUL DAHA

Hayırseverlerimizin güzel sanatlar lisesi, anaokulu ve öğrenci yurtları yaptrdığı Ayvalık´a yeni bir anaokulu kazandırılıyor.
HAYIRSEVERLERİMİZDEN AYVALIK´A BİR OKUL DAHA

Altınova Mahallesi’nde yaşayan Erol Tola, anne-babası ve kardeşinin eşinin ailesiyle birlikte, trafik kazasında kaybettiği kardeşi Şaban Tola ve eşi Funda Tola adına, Altınova Atatürk İlkokulu bahçesinde bir anaokulu yaptırmak için girişimde bulundu.Atatürk İlkokulu Müdürü Songül İde Yolver ve Müdür Yardımcısı Mehmet Taşgın ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen’i ziyaret eden Erol Tola, isteğinden bahsetti. Erkan Bilen, “Ayvalık’ta hayırsever duyarlılığı Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bizi mutlu ediyor. Bizler toplumsal gelişmişliğin hep birlikte el ele vererek olacağı inancındayız. Refah düzeyleri de kaliteli eğitim ortamlarında gelişir. Şehit askerimizin adının bir okulumuzda yaşatılacak olması da ayrı bir anlam taşıyor. Bu duyarlılığınız bizleri onurlandırdı.” ifadelerini kullandı.

3 yıl önce Ankara’da eşi Funda Hanım ile yolda giderken bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden Astsubay Şaban Tola’nın adı, Ayvalık Altınova Mahallesi’nde kardeşi tarafından yaptırılacak anaokulunda yaşayacak. 4 sınıf, 70 öğrenci kapasiteli anaokulu için önümüzdeki hafta Kaymakamlıkta protokol imzalanacak. 2 katlı Anaokulu’nun üst katında 200 kişilik çok amaçlı salon bulunacak.

30-03-201630-03-2016

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.