BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HAYIRSEVER ŞİŞMAN TARAFINDAN EĞİTİME YENİ BİR OKUL…

Ayvalık İlçemizde Sebahat ve Cihan Şişman Güzel Sanatlar Lisesi’nin temeli atıldı. 
HAYIRSEVER ŞİŞMAN TARAFINDAN EĞİTİME YENİ BİR OKUL…

Ayvalık İlçemizde Sebahat ve Cihan Şişman Güzel Sanatlar Lisesi’nin temeli atıldı. Hayırsever İş Adamı Cihan ŞİŞMAN’ın yaptıracağı  18 derslikli, 540 öğrenci kapasiteli, 300 kişilik konferans salonu ve son derece  çağdaş ve modern donanımlara sahip olacağı belirtilen Güzel Sanatlar Lisesi’nin temel atma törenine Valimiz Sayın Mustafa YAMAN, Balıkesir Milletvekili Ayşe Nedret AKOVA, Balıkesir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kerim ÖZDEMİR, Vali Yardımcısı Selda DURAL, Ayvalık Kaymakamı Namık Kemal NAZLI  ve komşu ilçe kaymakamları, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi GENÇER ve komşu ilçe belediye başkanları, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf CENGİZ,   Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN,  okulu yaptıracak olan Cihan ve Sebahat ŞİŞMAN, kurum amirleri ile çok sayıda vatandaş ve davetli katıldı.

 

2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı’nda hizmete girmesi planlanan, Tellikavak Mevkii Ayvalık Sanayi Sitesi  Karşısı Gaziler Yolu üzerindeki okulun temel atma töreni programı konuşmaların ardından öğrencilerin hazırladığı halk oyunları gösterileri ile devam etti. Daha sonra Valimiz Mustafa YAMAN ve beraberindekiler tarafından  Körfez Bölgesinin İlk Güzel Sanatlar Lisesi’nin temelinin atılması töreni ile sona erdi. 

 

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.