BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

HALK EĞİTİM SERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

HALK EĞİTİM SERGİSİ BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ


Ayvalık Halk Eğitim Merkezi bünyesindeki otuz iki kursun, beş yüz kursiyeri 2015-2016 öğretim yılında yaptığı çalışmaları, 3 gün süreyle tarihi Eski Vergi Dairesi’nde sergiledi. Açılışa Kaymakam Namık Kemal NAZLI, Belediye Başkanı Rahmi GENÇER, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN, Okul Müdürleri, kursiyerler ve çok sayıda ziyaretçi katıldı. Eski Vergi Dairesi Binasında gerçekleşen açılışta tüm katılımcıların ortak düşüncesi bu binanın Halk Eğitim Merkez olması gerektiği yönündeydi.

26 Mayıs Perşembe günü saat 10.30’da Kaymakam Namık Kemal Nazlı, Belediye Başkanı Rahmi Gençer, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Bilen, HEM yönetimi, usta öğreticileri ve kursiyerleri ile çok sayıda vatandaşın katılımıyla açılan sergide Kırkyama, nakış, giyim, El Sanatları, Seramik, Fotoğrafçılık, doğal taş işlemeciliği, Çini, telkari-gümüş işlemeciliği, yağlıboya resim, kuaförlük ve cilt bakımı alanlarında düzenlenen kurslarda ortaya çıkan ürünler yer aldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN, bu yıl içerisinde Halk Eğitim Merkezine ilginin yoğun olduğunu belirtirken, "Bu yıl içerisinde 450 kurs açıldı. Değişik Modüllerde 7500 kayıtlı kursiyer olduğunu öğrendim. Yaklaşık 50 Öğretmen ve usta öğreticiyle ortaya çıkan eserler ortada. Bu çalışmalarda emeği geçen herkesi kutluyorum." ifadelerini kullandı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ümit Adalıoğlu , Müdür Yardımcıları Hilmi Özay ve Nurcan Özdemir eşliğinde binada bulunan kursları tek tek gezen protokol üyeleri hem bilgi aldı hem de her yıl katılımları arttıran kurs öğretmenlerini özverili çalışmalarından dolayı tebrik etti. Fotoğraf, Nakış, Çini, Giyim, el sanatları, seramik, çocuk gelişimi, kuaför, deri işleme, resim, ebru kurslarında üretilen birbirinden farklı ürünler arasında Esma Ayoktay yönetimindeki kırkyama kursu ve Osman Hamdi Bey’in Kaplumbağa Terbiyecisi adlı resminin kırkyama versiyonu, su kabağından yapılan rengarenk lambalar, Kadri Kaya yönetimindeki Fotoğrafçılık kursiyerlerinin Ayvalık Kedilerinin en sevimli halini kadrajladıkları fotoğraflar yoğun ilgi çekti. Fotoğrafları inceleyen Kaymakam Namık Kemal Nazlı, çekim teknikleri hakkında bilgi alırken temayı beğendiğini ifade etti.

Müdür Ümit Adalıoğlu, “Mekân dar olduğu için çok fazla ürün sergileyemedik. Kursiyerlerimiz çok fazla ürün ortaya çıkararak bir başarı gösteriyor. Biz de bu sergiyi çok önemsiyoruz” dedi. Tarihi binada 1 aydır sergi hazırlığı yaptıklarını belirten Müdür Adalıoğlu, binanın Halk Eğitim Müdürlüğü için çok işlevsel olduğunu ve bina AHEM’e ait olduğu takdirde her sene sayısı artan kurslar için düzenli bir merkez olabileceğini ifade ederek, binayı Halk Eğitim Merkezi için talep ettiklerini ifade etti. 

Burhaniye ve Edremit Halk Eğitim Müdürleri ve öğretmenlerinin de ziyaret ettiği sergi 3 gün boyunca misafirlerini ağırladı.

02-06-201602-06-201602-06-201602-06-201602-06-201602-06-201602-06-201602-06-2016

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.