BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ERASMUS+ EKOTURİZM EKİBİ AKŞAM YEMEĞİNDE BULUŞTU

Erasmus + Ekoturizmin sürdürülebilirliği konulu proje kapsamında İtalya ve Almanya hareketliliği gerçekleştiren personellerimiz Ayvalık Öğretmenevinde akşam yemeğinde bir araya geldi.
ERASMUS+ EKOTURİZM EKİBİ AKŞAM YEMEĞİNDE BULUŞTU

İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN ve Şube Müdürü Erkin KAMACI´nın da katıldığı yemekte hareketlilik neticesinde elde edilen çıktılar değerlendirildi. Avrupa´da uygulanan Ekoturizm örneklerinin incelenmesi sonucu Ayvalık´ta nasıl uygulanacağı ve yaygınlaştırılacağı konusunda fikir alışverişleri yapıldı. 

Proje ekibiyle birlikte olmaktan memnuniyet duyduğunu ifade eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN, "İlçemiz turizmde ulusal bir marka olmaya adaydır. Biz eğitimcilere düşen görev de bu bilince erişmiş bireyler yetiştirmek ve yaşadığı bölgedeki ekoturizmi canlandıracak girişimlere teşvik etmektir. Yurtdışında edindiğiniz tecrübeleri burada hayata geçirmeye devam ettiğiniz sürece proje amacına ulaşacaktır.” İfadelerini kullandı.

 

Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Ulusal Ajans Erasmus+ başvurusunu 2014 yılında yapmış ve Ulusal Ajanstan destek alan proje sonucunda 2015 yılında ilk olarak Hollanda hareketliliği gerçekleştirmişti. Eş zamanlı yürütülen Almanya ve İtalya hareketliliğinin yaygınlaştırma çalışmaları ve nihai raporlandırılmasında da sona gelindi. Projeler konusunda son dönemlerde aktif çalışmalar yapan Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve müdürlüğe bağlı okullarda 2016 yılı başvuru sürecinde toplam 15 proje ile rekor başvuruya ulaşılmıştır. 

04-03-201604-03-201604-03-2016

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.