BALIKESİR AYVALIK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜL TÖRENİ AYVALIK´DA YAPILDI.

Milli Eğitim Bakanlığı, Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından dördüncüsü düzenlenen Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödüllerinin, Batı Marmara Bölgesel Ödül Töreni Cunda Uygulama Otelinde yapıldı.
EĞİTİM VE ÖĞRETİMDE YENİLİKÇİLİK ÖDÜL TÖRENİ AYVALIK´DA YAPILDI.


                 4.Eğitim ve Öğretimde  Yenilikçilik Ödülleri Törenine, Milli Eğitim Bakanlığını temsilen Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Haşim ALTUN katıldı. Ödül törenine ev sahipliğini Balıkesir il Milli Eğitim Müdürü Şahan ÇÖKER, Ayvalık İlçe Kaymakamı Namık Kemal NAZLI ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan BİLEN  yaptılar. 

Batı Marmara Bölgesinde toplam 2581 başvuru arasından 94 başvuru bölgede değerlendirmeye kaldı. Balıkesir´ de finale kalan üç projeden ikisi Ayvalık´a ait. Balıkesir´in,

  • Ayvalık Cunda Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan "Turizmin Yükselen Sesi"
  • Ayvalık Mesleki Eğitim Merkezi tarafından hazırlanan "Ahiler İş Başında"
  • Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanan " Senin Gibi Olmak İçin Elimi Tutar mısın?"

 projeleri Yenilikçilik ödüllerine layık görüldü.

Çanakkale´den beş, Kırklareli´nden ise bir eser ödül aldı.

              Törenin açılış konuşmasını yapan  Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürü Şahan ÇÖKER, "İlimizdeki bütün eğitim kurumlarında bu ve buna benzer proje çalışmalarını çok önemsiyoruz. Bu yıl ilimize üç ödül geldi. Okullarımızda yapılacak çalışmalarla, önümüzdeki yıllarda ödül sayımızı çoğaltmaya çalışacağız. Öğrencilerimize yaratıcı düşünme ve proje üretme kültürünü aşılamaya gayret edeceği." dedi.

             Milli Eğitim Bakanlığı adına Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı Haşim ALTUN " Bilgi çağında bulunuyoruz bu yüzden bilgi çok hızlı değişiyor. Asıl önemli olan bilgiyi üretebilen bir konuma sahip olmak. Bu sebeple Bakanlığımızın düzenlediği bu yarışmada amaç ayrıca eğitimde kalitenin arttırılmasının teşvik edilmesidir. Öğretmen, öğrenci, veli ve tüm paydaşları ile alanında farklı ve özgün üretilen tüm projeler için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." dedi.

            Tören, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, proje sahibi Öğretmenlere gönderilen tablet bilgisayarlar, proje beratları ve Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet YILMAZ tarafından gönderilen plaketlerin dağıtımıyla devam etti. Protokol ve katılımcıların proje stantlarını gezmesiyle tören son buldu.

29-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-201629-11-2016

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

30-11-2016

29-11-201629-11-2016

Atatürk Cad.165 Ayvalık - 02663122207

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.